Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Puchar do jednej bramki

2 lut 2023 | 00:37

To był mecz, który biało-niebiescy muszą jak najszybciej wymazać z pamięci. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki pożegnali się z Tauron Pucharem Polski po porażce z Asseco Resovią Rzeszów, która w środowy (01.02) wieczór nie straciła we własnej hali nawet seta. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Maciej Muzaj, atakujący gospodarzy. Rzeszowianie zagrają tym samym w Final Four z Jastrzębskim Węglem, który dzień wcześniej wyeliminował drugoligową ChKS Arkę Chełm.

Pomeczowe komentarze Pawła Halaby i Mariusza Magnuszewskiego, reprezentantów Ślepska Malow Suwałki:

Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza muszą zregenerować organizmy po długich i męczących podróżach na południe Polski. Nie będzie jednak na to zbyt wiele czasu, ponieważ w najbliższą niedzielę do Suwałk zawita PGE Skra Bełchatów. W szeregach wielokrotnych mistrzów Polski doszło do zmiany na ławce trenerskiej - Joela Banksa zastąpił Andrea Gardini. Początek meczu 23. kolejki PlusLigi 5 lutego o godzinie 14:45 w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena". 

Asseco Resovia Rzeszów - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:19, 25:15, 25:19)

Składy zespołów:

Asseco Resovia Rzeszów: Cebulj (16), DeFalco (14), Muzaj (14), Kochanowski (8), Kozamernik (4), Drzyzga (1), Zatorski (libero) oraz Bucki (1), Krulicki, Kędzierski.

Ślepsk Malow Suwałki: Kujundzić (6), Smoliński (5), Sapiński (3), Filipiak (2), Halaba (2), Sanchez (2), Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta (9), Depowski (4), Buchowski (3), Magnuszewski, Rudzewicz, Filipowicz (libero).