Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Remis na zakończenie zmagań w Rzeszowie

15 mar 2021 | 00:00

W drugim sparingu rozegranym w Rzeszowie siatkarze Ślepska Malow Suwałki zremisowali z Asseco Resovią Rzeszów 2:2. W poniedziałek (15.03) trenerzy obu ekip zdecydowali się rozegrać cztery partie.

W drugim sparingu rozegranym w Rzeszowie siatkarze Ślepska Malow Suwałki zremisowali z Asseco Resovią Rzeszów 2:2. W poniedziałek (15.03) trenerzy obu ekip zdecydowali się rozegrać cztery partie.

Biało-niebiescy wybrali się do Rzeszowa, aby odpowiednio przygotować się do pucharowej rywalizacji z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, zwycięzcą rundy zasadniczej PlusLigi i świeżo upieczonym triumfatorem TAURON Pucharu Polski.

Przypomnijmy, że w pierwszym, sparingowym starciu obu ekip zwyciężyli podopieczni trenera Alberto Giulianiego, ale do wyłonienia triumfatora pojedynku potrzebny był tie-break. W niedzielnym meczu w szeregach Ślepska Malow Suwałki najlepiej spisywali się Tomas Rousseaux, który zdobył 20 punktów oraz Marcin Waliński, który zakończył mecz z dorobkiem 14 punktów. Bartłomiej Bołądź, najskuteczniejszy zawodnik rundy zasadniczej w ekipie biało-niebieskich, zdobył 12 punktów. Dobrze, w szczególności w grze blokiem, spisywali się również m.in. Cezary Sapiński i Josua Tuaniga. To właśnie w tym elemencie podopieczni trenera Andrzeja Kowala wyraźnie zdominowali rywala.

W poniedziałek (15.03) rozegrano cztery sety, a mecz zakończył się remisem. Kolejne, dobre zawody rozegrał Marcin Waliński, który (podobnie jak w niedzielę) zdobył 14 punktów. Dobrze spisywali się także zmiennicy m.in. Kevin Klinkenberg i Łukasz Kaczorowski. Obaj zawodnicy do końcowego rezultatu dołożyli po 7 punktów. Cztery asy serwisowe zanotował Cezary Sapiński, środkowy biało-niebieskich. Trzy punktowe zagrywki zaliczył Bartłomiej Bołądź, atakujący Ślepska Malow Suwałki.

– Sparingi z Asseco Resovią Rzeszów oceniamy bardzo pozytywnie. W ciągu dwóch dni rywalizacji w Rzeszowie rozegraliśmy aż dziewięć setów. Warto wspomnieć, że oba spotkania rozpoczynaliśmy w podstawowym zestawieniu. W późniejszych momentach gry zdecydowanie więcej szans otrzymali zmiennicy, co pozwoliło pojawić się na boisku wszystkim zawodnikom. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości sparowania z Asseco Resovią. W szczególności pierwszy mecz cechował się bardzo wysokim poziomem sportowym, co w sparingach nie zdarza się często. Przed nami ostatnia prosta przed rozpoczęciem fazy play-off. Najważniejsze, że wszyscy jesteśmy zdrowi i gotowi do gry – mówi Andrzej Kowal, trener Ślepska Malow Suwałki.

Pierwszy mecz fazy play-off z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zostanie rozegrany 21 marca o godzinie 14:45.

Miejscem rywalizacji będzie Hala Widowiskowo-Sportowa „Azoty” w Kędzierzynie-Koźlu.


Sparing I – 14.03.21, 17:45, Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów – Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (27:25, 29:31, 25:20, 21:25, 15:13)

Asseco Resovia Rzeszów: Krulicki (8), Drzyzga (1), Hain (4), Čebulj (22), Butryn (21), Täht (11), Potera (libero) oraz Szerszeń (7), Domagała, Woicki (1), Jendryk (6), Tammemaa (3), Mariański (libero).

Ślepsk Malow Suwałki: Waliński (14), Rousseaux (20), Tuaniga (4), Bołądź (12), Sapiński (9), Takvam (6), Czunkiewicz (libero) oraz Klinkenberg (10), Kaczorowski (10), Rudzewicz (3), Warda, Filipowicz (libero).

Sparing II – 15.03.21, 14:45, Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów – Ślepsk Malow Suwałki 2:2 (23:25, 25:23, 23:25, 25:19)

Asseco Resovia Rzeszów: Krulicki (5), Parodi (9), Domagała (14), Drzyzga, Täht (15),  Tammemaa (10), Potera (libero) oraz Woicki, Szerszeń (5), Jendryk (6), Butryn (1), Hain.

Ślepsk Malow Suwałki: Waliński (14), Rousseaux (9), Bołądź (13), Takvam (2), Sapiński (9), Tuaniga, Filipowicz (libero) oraz Gonciarz, Kaczorowski (7), Klinkenberg (7), Warda, Rudzewicz (6).


Wielkie wietrzenie magazynu! Sprawdź aktualne promocje w naszym sklepie internetowym: sklep.slepsksuwalki.pl.

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FacebookInstagramTwitter
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego. #RazemMożemyWięcej