Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Rozpoczęcie okresu przygotowawczego i kontynuacja współpracy!

2 sie 2021 | 00:00

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki oficjalnie rozpoczęli okres przygotowawczy do sezonu 2021/2022. W poniedziałkowy, deszczowy poranek (02.08) podopieczni trenera Andrzeja Kowala w dobrych nastrojach stawili się w Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena”. Co ważne, wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki oficjalnie rozpoczęli okres przygotowawczy do sezonu 2021/2022. W poniedziałkowy, deszczowy poranek (02.08) podopieczni trenera Andrzeja Kowala w dobrych nastrojach stawili się w Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena”. Co ważne, wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry.

W porannych zajęciach wzięło udział trzynastu zawodników: Łukasz Makowski, Bartłomiej Bołądź, Adrian Buchowski, Łukasz Rudzewicz, Jakub Ziobrowski, Przemysław Smoliński, Mateusz Czunkiewicz, Paweł Filipowicz, Mateusz Laskowski, Cezary Sapiński, Paweł Halaba, Piotr Łukasik. Do zespołu dołączył również Andreas Takvam, który w minioną sobotę (31.07) wylądował na lotnisku w Warszawie i bezpiecznie dotarł do Suwałk.

Biało-niebiescy rozpoczęli przygotowania do sezonu bez biorących udział w zgrupowaniach reprezentacyjnych Josha Tuanigi i Kevina Klinkenberga, którzy dołączą do zespołu w późniejszym terminie.

Przygotowania drużyny do sezonu 2021/2022 prowadzi sztab szkoleniowy w niezmiennym składzie, którego częścią jest m.in. Damian Słabiński, wieloletni fizjoterapeuta Ślepska Malow Suwałki, a który to ostatecznie porozumiał się z klubem w sprawie nowej umowy, dzięki czemu będzie kontynuował swoją pracę z biało-niebieskimi. To świetna informacja, bowiem sztab szkoleniowy został tym samym skompletowany i jest gotowy do podjęcia wyzwań czekających suwalczan na przestrzeni całego sezonu.

Jednym z nich będzie rozpoczynająca się w najbliższy czwartek (05.08) druga edycja PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, w której zobaczymy w akcji siatkarzy Ślepska Malow Suwałki. Zestawienie zawodników, którzy pojawią się na plażowych boiskach w Krakowie, podamy do publicznej informacji już jutro (03.08), za pośrednictwem klubowych mediów społecznościowych.

Podopieczni trenera Andrzeja Kowala zmierzą się w meczu inaugurującym drugą edycję PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki z Jastrzębskim Węglem, ubiegłorocznym triumfatorem plażowych rozgrywek. Warto wspomnieć, że jastrzębianie pokonali wówczas w finale PGE Skrę Bełchatów 2:0.

Nowością w ramach tegorocznej edycji Grand Prix będzie tzw. system brazylijski. W ubiegłym roku zespoły rywalizowały w tradycyjnym systemie grupowym. Dodajmy, że zwycięzca pary Ślepsk Malow Suwałki – Jastrzębski Węgiel zmierzy się z wygranym pojedynku Asseco Resovia RzeszóweWinner Gwardia Wrocław.

Transmisję PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki przeprowadzi telewizja Polsat Sport. Początek pierwszego spotkania biało-niebieskich o godzinie 9:00. Zapraszamy do wspólnego kibicowania!

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych

FacebookInstagramTwitter
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego. #RazemMożemyWięcej