Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Sezon 2020/2021: Łukasz Rudzewicz po raz 17-sty w Ślepsku!

21 kwi 2020 | 00:00

Mamy dla Was kolejne, znakomite informacje! Łukasz Rudzewicz, środkowy Ślepska Malow Suwałki, przedłużył kontrakt z klubem i rozpocznie tym samym 17-sty (!!) sezon w biało-niebieskich barwach.

Mamy dla Was kolejne, znakomite informacje! Łukasz Rudzewicz, środkowy Ślepska Malow Suwałki, przedłużył kontrakt z klubem i rozpocznie tym samym 17-sty (!!) sezon w biało-niebieskich barwach.

35-letni zawodnik jest jedynym siatkarzem w klubie, który przeszedł z zespołem wszystkie szczeble rozgrywkowe – od III Ligi do PlusLigi. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w pierwszym odcinku programu „Biało-Niebieski Podcast”, którego gościem był właśnie Rudzewicz:

W ubiegłym roku (2019) Rudzewicz sięgnął po Mistrzostwo 1. Ligi Mężczyzn i awansował z klubem do wymarzonej PlusLigi. Nie rozegrał jednak pełnego sezonu z uwagi na kontuzję, która wykluczyła go z gry na dłuższy okres czasu. W pierwszej części sezonu 2018/2019 był jednak niezwykle ważnym ogniwem biało-niebieskich. Długo rywalizował z Adrianem Hunkiem, środkowym Olimpii Sulęcin, o ligowy prymat w kategorii najlepiej blokujących. Ostatecznie zakończył rozgrywki z dorobkiem 142 punktów (w tym 87 atakiem, 49 blokiem i 6 asów serwisowych).

W swoim debiutanckim sezonie w PlusLidze zaskarbił sobie zaufanie trenera Andrzeja Kowala. Rudzewicz doskonale spisywał się nie tylko w roli boiskowego jokera, niejednokrotnie pomagając kolegom z drużyny w odmienianiu losów poszczególnych spotkań, ale pojawiał się również w wyjściowej „6”.

Sylwetka zawodnika:
Data i miejsce urodzenia: 25.01.1985r., Augustów
Wzrost: 198 cm
Waga: 92 kg
Zasięg w ataku: 349 cm

Statystyki Łukasza Rudzewicza w sezonie 2019/2020:

– Rozegrane mecze: 21
– Punkty: 77
– Asy serwisowe: 6
– Punkty zdobyte w ataku: 39
– Punkty zdobyte blokiem: 32

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej rozmowy, którą przeprowadziliśmy z zawodnikiem tuż po podpisaniu kontraktu:

Życzymy Łukaszowi dużo zdrowia, dalszego rozwoju i niekończącej się radości z gry w siatkówkę! #RazemMożemyWięcej