Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Sezon 2021/2022: Łukasz Makowski powraca do Suwałk!

1 maj 2021 | 00:00

Łukasz Makowski został nowym zawodnikiem Ślepska Malow Suwałki! 32-letni rozgrywający związał się z klubem roczną umową i powraca tym samym do Suwałk po sześcioletniej przerwie. 

Łukasz Makowski został nowym zawodnikiem Ślepska Malow Suwałki! 32-letni rozgrywający związał się z klubem roczną umową i powraca tym samym do Suwałk po sześcioletniej przerwie. 

Makowski rozpoczął swoją przygodę z siatkówką w rodzinnej Rawie Mazowieckiej, gdzie występował w barwach MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka w latach 1998-2005. To właśnie stamtąd trafił do MOS Wola Warszawa. Kolejnymi klubami, które reprezentował Makowski były: Avia Świdnik, Jadar Siedlce oraz AZS UAM Poznań, skąd przeniósł się… do Suwałk.

W barwach ówczesnego, pierwszoligowego Ślepska Suwałki rozegrał dwa sezony, które zaowocowały angażem w niemieckim TSV Unterchating. Dobra postawa w zespole zza naszej zachodniej granicy pozwoliły Makowskiemu przenieść się do PlusLigi, gdzie przez dwa lata reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn.

32-letni rozgrywający ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Estonii, który zdobył z drużyną Saaremaa VK. Warto dodać, że sięgnął również z estońskim zespołem po srebrny medal ligi „Schenker” (liga bałtycka zrzeszająca drużyny z Litwy, Łotwy i Estonii). Jednym z ostatnim etapów w karierze Makowskiego, przed powrotem do Suwałk, był grecki Elpis Ampelokipon. To właśnie stamtąd powrócił do PlusLigi, gdzie w sezonie 2020/2021 reprezentował barwy MKS Będzin.

Sylwetka zawodnika:

Data i miejsce urodzenia: 21.02.1989, Rawa Mazowiecka
Wzrost: 187 cm
Waga: 86 kg
Zasięg w ataku: 305 cm

Statystyki Łukasza Makowskiego w PlusLidze:

– Rozegrane mecze: 71
– Punkty: 12
– Asy serwisowe: 2
– Punkty zdobyte w ataku: 5
– Punkty zdobyte blokiem: 7

Życzymy Łukaszowi zdrowego i pełnego sukcesów sezonu 2021/2022! Witamy ponownie na biało-niebieskim pokładzie!

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FacebookInstagramTwitter
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego. #RazemMożemyWięcej