Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Sezon 2021/2022: Łukasz Rudzewicz rozpocznie osiemnasty sezon gry w klubie!

17 kwi 2021 | 00:00

Łukasz Rudzewicz, środkowy Ślepska Malow Suwałki, przedłużył kontrakt z klubem i rozpocznie tym samym osiemnasty (!!) sezon w biało-niebieskich barwach. 

Łukasz Rudzewicz, środkowy Ślepska Malow Suwałki, przedłużył kontrakt z klubem i rozpocznie tym samym osiemnasty (!!) sezon w biało-niebieskich barwach. 

Sylwetka Łukasza Rudzewicza:

36-letni zawodnik jest jedynym siatkarzem w klubie, który przeszedł z zespołem wszystkie szczeble rozgrywkowe – od ligi zakładowej (amatorskiej) aż do PlusLigi. W każdym z rozegranych sezonów był bardzo ważnym elementem drużyny. W sezonie 2018/2019 Rudzewicz sięgnął po złoty medal pierwszej ligi i awansował z klubem do wymarzonej PlusLigi. W mistrzowskim sezonie nie rozegrał jednak wszystkich spotkań z uwagi na kontuzję, która wykluczyła go z gry na dłuższy okres czasu. Nie przeszkodziło to jednak Rudzewiczowi w walce o marzenia.

W swoim debiutanckim sezonie w PlusLidze zaskarbił sobie zaufanie trenera Andrzeja Kowala. „Rudy” doskonale spisywał się nie tylko w roli boiskowego jokera, niejednokrotnie pomagając kolegom z drużyny w odmienianiu losów poszczególnych spotkań, ale pojawiał się również w „wyjściowej szóstce”. W sezonie 2020/2021 pełnił rolę kapitana biało-niebieskich.

Data i miejsce urodzenia: 25.01.1985r., Augustów
Wzrost: 198 cm
Waga: 92 kg
Zasięg w ataku: 349 cm

Statystyki Łukasza Rudzewicza w sezonie 2020/2021:

– Rozegrane mecze: 28
– Punkty: 41
– Asy serwisowe: 4
– Punkty zdobyte w ataku: 31
– Punkty zdobyte blokiem: 6

Życzymy Łukaszowi dużo zdrowia, niekończącej się radości z gry w siatkówkę i kolejnych, wspaniałych lat w biało-niebieskich barwach!

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FacebookInstagramTwitter
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego. #RazemMożemyWięcej