Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Sezon 2021/2022: Dziękujemy Marcin!

25 maj 2021 | 00:00

Marcin Waliński, przyjmujący Ślepska Malow Suwałki, nie będzie reprezentował biało-niebieskich barw w sezonie 2021/2022! Umowa z doświadczonym zawodnikiem nie zostanie przedłużona.

Marcin Waliński, przyjmujący Ślepska Malow Suwałki, nie będzie reprezentował biało-niebieskich barw w sezonie 2021/2022! Umowa z doświadczonym zawodnikiem nie zostanie przedłużona.

31-letni przyjmujący urodził się 24 października 1990 roku w Trzciance. Waliński ma na swoim koncie 12 pełnych sezonów w PlusLidze. To sprawia, że był jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w kadrze biało-niebieskich. Na przestrzeni całej, siatkarskiej kariery, reprezentował barwy: Delecty Bydgoszcz, Transferu Bydgoszcz, Indykpolu AZS Olsztyn, MKS-u Będzin, Aluronu Virtu CMC Zawiercie (obecnie Aluron CMC Warta Zawiercie) oraz Ślepska Malow Suwałki. Warto przypomnieć, że jest również medalistą Mistrzostw Polski Kadetów (2007), Mistrzostw Polski Juniorów (2009) i Mistrzostw Młodej Ligi (2011, 2012).

W sezonie 2020/2021 Waliński był jednym z liderów biało-niebieskich. „Kipek” wystąpił w 29 spotkaniach, w których zdobył 269 punktów (w tym 21 asów serwisowych i 20 blokiem). Pochodzący z Trzcianki zawodnik znacznie przyczynił się do historycznego sukcesu klubu, jakim był awans do fazy play-off rozgrywek i ostatecznie 7. miejsce w klasyfikacji końcowej PlusLigi.

Dziękujemy Marcinowi za każdą kroplę potu wylaną na rzecz klubu i lokalnej, sportowej społeczności, a tym samym dołożenie cegiełki do historycznego wyniku w sezonie 2020/2021! Popularny w ligowym środowisku „Kipek” to urodzony profesjonalista – człowiek kreatywny, pracowity, uśmiechnięty i otwarty na drugiego człowieka. Do zobaczenia na siatkarskich parkietach i nie tylko – mówi Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

Życzymy „Kipkowi” dużo zdrowia, powodzenia w dalszej, siatkarskiej karierze i realizacji wszystkich, sportowych marzeń!

Dziękujemy Marcin, za wszystko! Do zobaczenia!

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FacebookInstagramTwitter
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego. #RazemMożemyWięcej