Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Sezon 2021/2022: Dziękujemy Patryk!

2 cze 2021 | 00:00

Patryk Szwaradzki nie będzie reprezentował barw Ślepska Malow Suwałki w sezonie 2021/2022! Klub zdecydował się nie przedłużać umowy z 26-letnim atakującym.

Patryk Szwaradzki nie będzie reprezentował barw Ślepska Malow Suwałki w sezonie 2021/2022! Klub zdecydował się nie przedłużać umowy z 26-letnim atakującym.

Szwaradzki trafił do Suwałk z drugoligowej Energi NET Ostrołęka, gdzie grał w latach 2015-2018. Wcześniej próbował swoich sił w AZS-ie UWM Olsztyn. W mistrzowskim sezonie 2018/2019 był niezwykle ważnym ogniwem biało-niebieskich. Szwaradzki rozegrał w nim 33 mecze, w których zdobył aż 320 punktów (w tym 39 asów serwisowych i 10 blokiem).

Rok później spełnił swoje marzenie o grze w PlusLidze. W drużynie prowadzonej przez trenera Andrzeja Kowala Szwaradzki pełnił głównie rolę tzw. „jokera”, ale nierzadko pokazywał się z bardzo dobrej strony w wielu elementach siatkarskiego rzemiosła, dzięki czemu pozostał w Suwałkach na kolejny rok. W sezonie 2020/2021 rola Szwaradzkiego w drużynie nie zmieniła się. Na szczególną uwagę zasługiwały jednak asy serwisowe Patryka, które aplikował ligowym rywalom w kluczowych momentach poszczególnych spotkań. Jednym z najlepszych spotkań w wykonaniu Szwaradzkiego, w sezonie 2020/2021, był mecz z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, który zadecydował o historycznym, siódmym miejscu klubu w PlusLidze. 26-letni atakujący zdobył w nim 12 punktów i zanotował 2 asy serwisowe.

– Dziękujemy Patrykowi za wszystko, co zrobił dla klubu. Pragnę przypomnieć, że był on jednym z architektów awansu drużyny do PlusLigi. Cierpliwość, sumienność, profesjonalizm i otwartość na drugiego człowieka to cechy, dzięki którym zapisał się na biało-niebieskich kartach wielkimi literami. Wierzę, że sukcesy odnoszone w naszym klubie pomogą Patrykowi w dalszym rozwoju! – mówi Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

Życzymy Patrykowi dużo zdrowia, powodzenia w dalszej, siatkarskiej karierze i realizacji wszystkich, sportowych marzeń! Dziękujemy, za wszystko! Do zobaczenia w PlusLidze!

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FacebookInstagramTwitter
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego. #RazemMożemyWięcej