Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Sezon 2021/2022: Dziękujemy Tomas!

16 maj 2021 | 00:00

Tomas Rousseaux, przyjmujący Ślepska Malow Suwałki, nie będzie reprezentował biało-niebieskich barw w sezonie 2021/2022! Umowa z 27-letnim przyjmującym nie zostanie przedłużona.

Tomas Rousseaux, przyjmujący Ślepska Malow Suwałki, nie będzie reprezentował biało-niebieskich barw w sezonie 2021/2022! Umowa z 27-letnim przyjmującym nie zostanie przedłużona.

Rousseaux jest aktualnym reprezentantem Belgii, który pierwsze, siatkarskie kroki stawiał w klubie Kruikenburg Ternat, skąd trafił do Topsport School Vilvoorde. Pierwszym, profesjonalnym klubem Tomasa był Volleyteam Roeselare, w którym grał w latach 2012-2015. Później reprezentował barwy włoskiego Vero Volley Monza, skąd przeniósł się do niemieckiego VfB Friedrichshafen, gdzie był klubowym kolegą Andreasa Takvama, norweskiego środkowego Ślepska Malow Suwałki. W 2017 roku trafił do Polski i rozegrał pełny sezon w Indykpolu AZS Olsztyn. Po udanych występach w barwach olsztyńskiego zespołu został zakontraktowany w GKS-ie Katowice. W sezonie 2019/2020 występował natomiast w barwach Asseco Resovii Rzeszów, ale tuż po jego zakończeniu rozwiązał kontrakt z rzeszowskim klubem za porozumieniem stron i trafił do Suwałk.

Miniony rok Rousseaux może zaliczyć do co najmniej udanych. Belg wystąpił w 26 spotkaniach, w których zdobył aż 311 punktów (w tym 35 blokiem i 6 asów serwisowych). Przez zdecydowaną większość sezonu był pewnym punktem zespołu i stanowił o jego sile. W końcowej fazie rozgrywek pojawiał się jednak na parkiecie w nieco mniejszym wymiarze.

Warto przypomnieć, że siostrą Tomasa Rousseaux jest Hélène Rousseaux, która obecnie występuje w południowokoreańskim Hyundai Engineering & Construction Hillstate, a wcześniej reprezentowała m.in. Budowlanych Łódź czy KS DevelopRes Rzeszów. Ojcem Tomasa jest natomiast Emile Rousseaux, który był wieloletnim trenerem belgijskiego Knack Randstad Roeselare, a obecnie prowadzi żeńską reprezentację Francji.

– Dziękujemy Tomasowi za nieoceniony wkład w historyczny wynik klubu, jakim było zajęcie 7. miejsca w sezonie 2020/2021 PlusLigi. To zawodnik, który wniósł do klubowej szatni mnóstwo uśmiechu, pozytywnej energii, a co najważniejsze pokazywał się na boisku z bardzo dobrej strony. Życzymy Tomasowi sukcesów w nowym klubie oraz kolejnych występów w barwach reprezentacji Belgii – mówi Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

Życzymy Tomasowi dużo zdrowia, powodzenia w dalszej, siatkarskiej karierze i realizacji wszystkich, sportowych marzeń!

Dziękujemy Tomas, za wszystko! Do zobaczenia!

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FacebookInstagramTwitter
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego. #RazemMożemyWięcej