Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Skoncentrować się na własnej grze

9 lut 2023 | 11:33

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wyruszą dziś (09.02) w podróż do Radomia, gdzie zmierzą się z Cerradem Eneą Czarnymi Radom. "Wojskowi" notują słabszy sezon, czego dowodem może być aż 20 porażek i tylko 3 wygrane mecze. Ostatnie zwycięstwo we własnej hali radomianie odnieśli ponad 400 dni temu. Nie przesądza to jednak o niczym i sprawa rywalizacji ze Ślepskiem Malow Suwałki pozostaje otwartą, dlatego trener Dominik Kwapisiewicz podkreśla istotę koncentracji i skupienia się na własnej, dobrej grze w hali Radomskiego Centrum Sportu.

- Po dwóch, wyjazdowych porażkach zespół zareagował bardzo dobrze. To zwycięstwo było bardzo potrzebne. Ciężka przeprawa ze Skrą Bełchatów zakończyła się dla nas pomyślnie, ale zdążyliśmy już ochłonąć. Ciężko przepracowaliśmy cały tydzień i teraz czeka nas wyjazd do Radomia. Pierwsze spotkanie nie należało do najłatwiejszych, czego dowodem jest rozegrany wówczas tie-break. Teraz także nastawiamy się na trudny mecz, musimy więc zagrać swoją najlepszą siatkówkę. - mówi szkoleniowiec Ślepska Malow Suwałki.

Wiatru w żagle może dodać drużynie z Radomia zwycięstwo z Barkomem-Kazhany Lwów bez straty seta, które miało dość jednostronny przebieg. Podopieczni trenera Pawła Woickiego zwyciężyli w setach do 16, 17 i 25. W ostatnim, bezpośrednim starciu Ślepska Malow Suwałki z Cerradem Eneą Czarnymi Radom, górą okazali się jednak siatkarze Ślepska Malow Suwałki, którzy zwyciężyli w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena" po tie-break'u. Ewentualny komplet punktów w Radomiu pozwoli biało-niebieskim na pozostanie w grze o fazę play-off. Do ósmej w ligowej tabeli PSG Stali Nysa suwalczanie tracą zaledwie dwa punkty. "Wojskowi" natomiast plasują się na przedostatnim, piętnastym miejscu, z zaledwie trzynastoma punktami na koncie. 

Mecz Cerrad Enea Czarni Radom - Ślepsk Malow Suwałki odbędzie się 10 lutego o godzinie 20:30. Transmisja wydarzenia w Polsacie Sport.