Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Sportowe śniadanie z Marszałkiem Województwa Podlaskiego

14 sty 2020 | 00:00

Przedstawiciele naszego klubu wzięli dziś udział w „Sportowym śniadaniu” z Arturem Kosickim, Marszałkiem Województwa Podlaskiego.

Przedstawiciele naszego klubu wzięli dziś udział w „Sportowym śniadaniu” z Arturem Kosickim, Marszałkiem Województwa Podlaskiego.

Celem spotkania w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku był dalszy rozwój i wsparcie podlaskiego sportu, a także prezentacja nowego programu działań mającego pomóc sportowcom w walce o najwyższe cele. Jak czytamy na portalu www.wrotapodlasia.pl:

Program ma być wzorowany na „Team 100”, czyli inicjatywie Polskiej Fundacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, realizowanej we współpracy z Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym, która ma za zadanie wspieranie młodych, polskich sportowców, członków Kadry Narodowej w ich dążeniu do sukcesów i medali. Podlaski program wsparcia sportowców zakłada pomoc finansową dla zawodników, którzy dzięki specjalnym stypendiom będą mogli poprawiać i rozwijać umiejętności, a co za tym idzie – osiągać jeszcze lepsze wyniki sportowe. Marszałek Kosicki zapowiedział, że zaprosi do zaangażowania się w program i wniesienia wkładu finansowego (w dowolnej wysokości) inne podlaskie samorządy oraz podmioty, które widzą potrzebę prowadzenia tego typu działań.

Dziękujemy za zaproszenie i wsparcie działalności klubu. Jesteśmy przekonani, że #RazemMożemyWięcej!

fot. Mateusz Duchnowski / UMWP