Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Spotkanie prezesów i przedstawicieli klubów PLS

29 maj 2023 | 17:47

Prezesi i przedstawiciele klubów PlusLigi spotkali się dziś (29.05) w Uniejowie z władzami Polskiej Ligi Siatkówki, aby omówić kluczowe kwestie dotyczące rozwoju i funkcjonowania polskiej piłki siatkowej w najwyższej klasie rozgrywkowej. Agenda spotkania była bogata i obfitowała w wiele dyskusyjnych tematów.

Pierwszym punktem harmonogramu było losowanie numerów startowych drużyn do rozgrywek w nadchodzącym sezonie 2023/2024. Proces ten był emocjonujący dla wszystkich uczestników, stanowiąc symboliczny początek nowych rozgrywek. Następnie przyszedł czas na podsumowanie rozgrywek PlusLigi w sezonie 2022/2023. Analizowano zarówno sportowe, jak i organizacyjne aspekty sezonu, identyfikowano obszary, które wymagają poprawy, oraz te, które odniosły sukces. 


 

Podczas spotkania omówiono także podsumowanie marketingowo-medialne ostatniego sezonu. Przedstawiciele Polskiej Ligi Siatkówki zaprezentowali dane dotyczące zasięgów medialnych i efektywności prowadzonych działań. Zgodnie z danymi, PlusLiga cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

Kolejnym punktem agendy był kalendarz rozgrywek na sezon 2023/2024. Prezesi i przedstawiciele klubów PlusLigi mieli okazję zapoznać się z nowym terminarzem meczów, co z pewnością umożliwi im zaplanowanie strategii na nadchodzący sezon. Jednym z ostatnich punktów spotkania było omówienie regulaminu profesjonalnego współzawodnictwa w piłce siatkowej oraz list intencyjny dotyczący "Programu Wsparcia Mistrzów". Poniedziałkowe popołudnie zwieńczyła dyskusja na tematy różne, wykraczające poza agendę.


 

Spotkanie w Medical Spa Hotel Lawendowe Termy w Uniejowie było niezwykle ważnym wydarzeniem dla wszystkich klubów PlusLigi. Decyzje podjęte podczas poniedziałkowej (29.05) dyskusji będą miały realny wpływ na kształt rozgrywek w najbliższym sezonie 2023/2024. Mimo wyzwań, które niesie ze sobą organizacja takiego przedsięwzięcia, nastroje są optymistyczne, a polska siatkówka ma się dobrze.

#RazemMożemyWięcej