Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Spotkanie sponsorskie: Hotel Loft 1898

12 lis 2019 | 00:00

Hotel Loft 1898 pozostaje w gronie sponsorów MKS Ślepsk Malow Suwałki! Kontynuacja współpracy bardzo cieszy, bowiem to wspaniałe miejsce było dobrym talizmanem naszych siatkarzy m.in. w ramach spotkań fazy play-off w sezonie 2018/2019.

Hotel Loft 1898 pozostaje w gronie sponsorów MKS Ślepsk Malow Suwałki! Kontynuacja współpracy bardzo cieszy, bowiem to wspaniałe miejsce było dobrym talizmanem naszych siatkarzy m.in. w ramach spotkań fazy play-off w sezonie 2018/2019.

Historia Hotelu Loft 1898 jest niezwykle ciekawa. Zabytkowe koszary carskie, które zostały zaadaptowane na potrzeby hotelu, to obiekt wyjątkowy w skali kraju. Położenie kamienia węgielnego pod ich budowę świętowano w 1898 roku. Niewiele później ulokował się w nich 4. Lejb-Dragoński Pskowski Pułk Imperatorowej Marii Fiodorowny. Władze carskie zdecydowały się na utworzenie w Suwałkach silnego garnizonu po upadku powstania styczniowego. Wtedy powstał projekt budowy czterech zespołów koszarowych, zlokalizowanych przy głównych drogach. W rezultacie Suwałki zyskały miano miasta wojskowego.

Do pierwszej wojny światowej koszary były użytkowane przez pododdziały armii rosyjskiej. W latach 1915-1919 zostały zajęte przez oddziały niemieckie. Po odzyskaniu niepodległości w koszarach zakwaterował się 2. Pułk Ułanów Grochowskich im. gen. Józefa Dwernickiego, a w okresie międzywojennym Suwałki stały się jednym z większych garnizonów. Zespół koszarowy przy ulicy Pułaskiego po 1945 roku zdecydowano się przeznaczyć na potrzeby Ludowego Wojska Polskiego. Jednostka wojskowa użytkowała go aż do marca 1990 roku.

W dwudziestoleciu międzywojennym ułani byli częścią Suwałk. Aktywnie uczestniczyli w życiu miasta, nadając mu swoisty koloryt. Odbywały się tu parady wojskowe i zawody hippiczne. Wielkim wydarzeniem były święta Pułku. Dziś przywołujemy tamte wspomnienia. W Suwałkach co roku, w czerwcu, ma miejsce Piknik Kawaleryjski, na który zjeżdżają miłośnicy tematu z całej Polski. W mieście działa Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Garnizon Suwałki”. Myśląc o bogatych tradycjach obiektu Hotel Loft 1898 nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem Ułanów Grochowskich, które jest w stanie wystawić 20 ułanów w pełnym rynsztunku.

(za www.hotelloft.pl)

Położenie Hotelu Loft 1898:

Zapraszamy do odwiedzania tego wspaniałego miejsca i rezerwacji!

Nie zapomnijcie również sprawdzić strony internetowej hotelu: www.hotelloft.pl

Witamy w biało-niebieskiej drużynie i dziękujemy za wsparcie!

#RazemMożemyWięcej