Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Udane, domowe otwarcie sezonu 2019/2020

25 wrz 2019 | 00:00

Siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki rozegrali w środę (25.09) pierwszy z dwóch sparingów z mistrzem Białorusi – Szachtiorem Soligorsk.

Siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki rozegrali w środę (25.09) pierwszy z dwóch sparingów z mistrzem Białorusi – Szachtiorem Soligorsk.

Środowy mecz zakończył się zwycięstwem biało-niebieskich 3:1 (25:23, 25:19, 25:19 + 21:25). Spotkanie rozegrano w formule czterech setów.

Na szczególną uwagę kibiców zasługuje dobrze funkcjonująca zagrywka i charakter podopiecznych Andrzeja Kowala, którzy potrafili „wrócić z dalekiej podróży” i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, szczególnie w pierwszym secie.

Paweł Filipowicz:

W tym tygodniu mamy w planach 4 sparingi, przy czym pierwszy już za nami. Cieszy fakt, że udało nam się go rozstrzygnąć na własną korzyść. Jakbyśmy tego nie interpretowali, to nasza pierwsza wygrana w sezonie 2019/2020. Mimo złego początku i przewagi Szachtiora udało nam się wrócić do swojej, dobrej gry i wygrać pierwszą partę. Jest to dla nas bardzo istotne. Cieszymy się, ale skupiamy się już na kolejnej, jutrzejszej grze kontrolnej.

Nicolas Szerszeń:

Początek sparingu był naprawdę ciężki i nie udało nam się dobrze wystartować, ale chwilę później uwolniliśmy w sobie pokłady energii i widać było w naszej grze entuzjazm. Musimy popracować nad kilkoma elementami, szczególnie nad systemem blok-obrona, gdzie nie zawsze jest automatyzm, a na co trener zwracał nam uwagę jeszcze przed meczem.

Kamil Skrzypkowski:

Moim zdaniem pierwszy set nie poszedł po naszej myśli. Szachtior popisał się dobrym przyjęciem, ale udało nam się ich dogonić i zwyciężyć. W dwóch następnych odsłonach uspokoiliśmy grę i to, co działo się na boisku, było pod naszą kontrolą. W dodatkowym, czwartym secie nie wystrzegaliśmy się błędów, dzięki czemu goście złapali kontakt. To co cieszy, to dobrze funkcjonująca zagrywka.

Przed siatkarzami Ślepska zaledwie kilkanaście godzin na regenerację organizmów i powrót do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, gdzie już jutro (26.09) ponownie zmierzą się z mistrzem Białorusi. Początek czwartkowego sparingu około godziny 12:40. Trzymajcie kciuki za biało-niebieskich!

#RazemMożemyWięcej


MKS Ślepsk Malow Suwałki – Szachtior Soligorsk 3:1 (25:23, 25:19, 25:19 + 21:25)

MKS Ślepsk Malow Suwałki: Bołądź, Gonciarz, Siek, Klinkenberg, Szerszeń, Takvam, Stańczak (libero), Filipowicz (libero) oraz Skrzypkowski, Sapiński, Rudzewicz, Rohnka.
Szachtior Soligorsk: Radziuk, Babkevich, Shmat, Protasenaya, Burau, Marczenko, Marchenko (libero) oraz Tevkun, Vash, Khmialeuski, Shkredau, Hretski, Kurash Aliaksei, Pavlovich, Zaborouski (libero)

fot. główne: suwalki24.pl