Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Ukąsić wicemistrzów Polski

3 mar 2023 | 11:29

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki powracają do ligowej rywalizacji po dłuższej przerwie. W meczu 26. kolejki PlusLigi podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza zmierzą się na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem, finalistą Tauron Pucharu Polski oraz wicemistrzem Polski w sezonie 2021/2022.

Zespół z Jastrzębia-Zdroju prezentuje się w tegorocznej edycji PlusLigi bardzo dobrze, choć nie zabrakło wpadek. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Marcelo Mendeza zajmują 3. miejsce w tabeli - zwyciężyli w 17 meczach i zanotowali 7 porażek, w tym m.in. z Cuprum Lubin i LUK Lublin. Zdecydowana większość wygranych spotkań zakończyła się dla jastrzębian bez straty seta, co pokazuje niewątpliwą siłę ofensywną drużyny.

Niekwestionowanymi liderami Jastrzębskiego Węgla w sezonie 2022/2023 są Stephen Boyer, Tomasz Fornal i Trevor Clevenot, którzy plasują się w czołówkach ligowych rankingów. Warto dodać, że Boyer zdobył dotychczas 313 punktów, w tym aż 40 asów serwisowych. Francuski atakujący będzie z pewnością jedną z postaci, której biało-niebiescy poświęcą w czasie przedmeczowej analizy najwięcej uwagi. 

Mecz Jastrzębski Węgiel - Ślepsk Malow Suwałki rozpocznie się 4 marca o godzinie 17:30 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju.

Transmisję wydarzenia przeprowadzi telewizja Polsat Sport.