Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Ukraiński Barkom Każany Lwów zagra w PlusLidze!

18 mar 2022 | 00:00

Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki spotkała się Olegiem Baranem – z prezesem ukraińskiego klubu Barkom Każany Lwów, który od wielu miesięcy aplikuje do Ligi Mistrzów Świata. Po specjalnej wideokonferencji obie strony podtrzymały chęć dołączenia ukraińskiego zespołu do PlusLigi w następnym sezonie rozgrywkowym.

Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki spotkała się Olegiem Baranem – z prezesem ukraińskiego klubu Barkom Każany Lwów, który od wielu miesięcy aplikuje do Ligi Mistrzów Świata. Po specjalnej wideokonferencji obie strony podtrzymały chęć dołączenia ukraińskiego zespołu do PlusLigi w następnym sezonie rozgrywkowym.

Właściciel i główny sponsor ukraińskiej drużyny przedstawił szczegółową analizę sytuacji klubu, wraz z gotowymi propozycjami organizacyjnymi na najbliższy sezon Ligi Mistrzów Świata. Rada Nadzorcza PLS postanowiła, że proces przyjmowania Barkomu Każany Lwów do PlusLigi będzie kontynuowany.

– Mamy wyjątkowy czas, wspólnie uznaliśmy że nasi ukraińscy przyjaciele spełniają wymogi i jednocześnie zasługują na nasze wsparcie oraz solidarność – podkreśla Artur Popko, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki. – Także ze względu na wojnę na Ukrainie i napaść Rosji na naszych wschodnich sąsiadów nie powinniśmy odbierać im, i nam, szans na rozwój naszych ligowych rozgrywek. W najbliższych miesiącach będziemy kontynuowali proces przyjmowania Barkomu do PlusLigi, został do spełnienia jeszcze szereg formalności wynikających z zapisów naszego regulaminu. Wspólna decyzja Rady oznacza jednak, że jesteśmy gotowi na to wyzwanie i nowy rozdział w historii naszej zawodowej ligi. O szczegółach będziemy stopniowo informować w następnych miesiącach, pragnę jednak już teraz zapewnić, że przyjęte warianty gwarantują pełne bezpieczeństwo naszym drużynom.

Przypomnijmy, że podtrzymanie procesu dołączenia do PlusLigi zespołu Barkom Każany Lwów w sezonie 2022/2023 oznacza, że w bieżącym sezonie ostatnia drużyna PlusLigi po zakończeniu fazy zasadniczej (czyli znajdująca się na 14. miejscu w tabeli po 26. kolejkach) zagra baraż o pozostanie w Lidze Mistrzów Świata z drugim w klasyfikacji końcowej zespołem TAURON 1. Ligi. Z kolei mistrz TAURON 1. Ligi awansuje bezpośrednio, obok Barkomu Każany Lwów. To oznacza, że w przyszłym sezonie w PlusLidze rywalizować będzie szesnaście zespołów.

Dramat, który rozgrywa się od niemal trzech tygodni za naszą wschodnią granicą, to tragedia dziesiątek tysięcy ludzi. Wśród nich są również profesjonalni sportowcy, którzy z dnia na dzień stracili możliwość pielęgnowania i rozwijania swojej pasji. Sportowcy, których gościliśmy w Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena”, w ramach kolejnej edycji „Memoriału Józefa Gajewskiego”. Życzymy wszystkim Ukraińcom pomyślnego zakończenia wszelkich, trwających działań, a przede wszystkim, aby bezpiecznie i w zdrowiu mogli powrócić do spraw życia codziennego. Wierzymy, że wkrótce będzie nam dane spotkać się w siatkarskich arenach i wspólnie przeżywać wielkie, sportowe emocje. – dodaje Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

Źródło: własne, www.plusliga.pl

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FacebookInstagramTwitter
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego