Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Uroczystość Wszystkich Świętych

1 lis 2019 | 00:00

Obchodzimy dziś (1.11) święto Wszystkich Świętych.

Obchodzimy dziś (1.11) święto Wszystkich Świętych.

To dzień, w którym odwiedzamy groby bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych. Wspominamy dziś również wszystkich tych, którzy rozwijali Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki. To między innymi śp. Józef Gajewski, wieloletni Prezydent Miasta Suwałk.

Dzięki staraniom Gajewskiego w 2009 roku augustowski Ślepsk zmienił swoją siedzibę i rozpoczął grę w Suwałkach. Po wielu latach starań i rozwoju struktur organizacyjno-sportowych, klub zdobył Mistrzostwo 1. Ligi Mężczyzn, dzięki czemu zadebiutował w elitarnej PlusLidze. Środowy (30.10) mecz z Asseco Resovią Rzeszów był spełnieniem marzeń wielu miłośników siatkówki w mieście, również tych, którzy odeszli zbyt wcześnie.

W wieku 62 lat odeszła natomiast Jadwiga Olbryś, wiceprezes zarządu Wigry Suwałki S.A., członkini Rady Sportu przy Prezydencie Miasta Suwałk, były naczelnik i zastępca naczelnika Wydziału Oświaty, Wychowania i Sportu Urzędu Miejskiego w Suwałkach. W ubiegłym roku Jadwiga Olbryś została odznaczona Złotym Medalem za wieloletnią służbę.

Pamiętamy także o Miguelu Angel Falasce, który zmarł nagle w czerwcu tego roku w wyniku zawału serca. Przedwczesna śmierć Falasci mocno poruszyła środowisko siatkarskie w Polsce. Jeden z najlepszych hiszpańskich rozgrywających w historii był w naszym kraju dobrze znany. W PGE Skrze Bełchatów spędził siedem sezonów, w tym trzy jako jej szkoleniowiec.

foto: Gazeta Wyborcza / PLS  / Shutterstock