Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa triumfatorem XI Memoriału Józefa Gajewskiego

24 sie 2020 | 00:00

W Hali Widowiskowo-Sportowej „Suwałki Arena” dobiegł końca XI Memoriał Józefa Gajewskiego, w którym zwyciężyli siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa. Stołeczni pokonali w decydującym meczu Ślepsk Malow Suwałki 3:1 i zapewnili sobie zwycięstwo w turnieju.

W Hali Widowiskowo-Sportowej „Suwałki Arena” dobiegł końca XI Memoriał Józefa Gajewskiego, w którym zwyciężyli siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa. Stołeczni pokonali w decydującym meczu Ślepsk Malow Suwałki 3:1 i zapewnili sobie zwycięstwo w turnieju.

Dwa pierwsze sety rozstrzygnęły się w ostatnich akcjach poszczególnych partii. W trzeciej odsłonie to biało-niebiescy przejęli inicjatywę i wrócili do gry. Kiedy wydawało się, że podopieczni kontrolują przebieg również czwartej partii, do głosu doszli goście z Warszawy i nie oddali prowadzenia już do końca meczu. Zadowolenia z postawy biało-niebieskich nie kryje Wojciech Winnik, prezes Ślepska Malow Suwałki:

W podobnym tonie wypowiada się Mateusz Czunkiewicz, libero biało-niebieskich, który w meczach XI Memoriału Józefa Gajewskiego imponował formą i nierzadko stanowił o defensywnej sile zespołu:

Jak dodaje Czunkiewicz drugie miejsce Ślepska Malow Suwałki w corocznym turnieju to dobry prognostyk przed zbliżającą się inauguracją sezonu 2020/2021 PlusLigi:

W innym, niedzielnym (23.08) meczu, Indykpol AZS Olsztyn pokonał występujący w eksperymentalnym składzie Trefl Gdańsk 3:1.


Końcowa klasyfikacja XI Memoriału Józefa Gajewskiego:
1. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa
2. Ślepsk Malow Suwałki
3. Indykpol AZS Olsztyn
4. Cerrad Enea Czarni Radom
5. Trefl Gdańsk
6. BAS Białystok

Nagrody indywidualne:
MVP XI Memoriału Jóżefa Gajewskiego: Damian Wojtaszek (VERVA Warszawa ORLEN Paliwa)
Najlepszy trener: Andrzej Kowal (Ślepsk Malow Suwałki)
Najlepszy libero: Mateusz Czunkiewicz (Ślepsk Malow Suwałki)
Najlepszy atakujący: Bartłomiej Bołądź (Ślepsk Malow Suwałki)
Najlepszy rozgrywający: Angel Trinidad Del Haro (VERVA Warszawa ORLEN Paliwa)

Dziękujemy zespołom VERVY Warszawa ORLEN Paliwa, Indykpolu AZS Olsztyn, Cerrad Enei Czarnych Radom, Trefla Gdańsk i BAS-u Białystok za znakomitą rywalizację, kibicom za odwiedzenie Hali Widowiskowo-Sportowej „Suwałki Arena” i najwspanialszy doping, a także dumnym sponsorom za nieoceniony wkład w organizację turnieju! 


Przebieg 3-dniowej rywalizacji w formie tekstowej:

21.08 / 20:00 – Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:22, 25:18, 25:21)

Początek meczu otwarcia należał do gospodarzy, którzy wypracowali sobie małą przewagę, ale chwilę później na tablicy wyników pojawił się remis. Na przestrzeni pierwszej odsłony kibice zgromadzeni w Hali Widowiskowo-Sportowej „Suwałki Arena” oglądali bardzo wyrównany mecz. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak gospodarze i to oni wyszli na prowadzenie. Drugi set to dominacja biało-niebieskich. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala prezentowali wysoki poziom gry i w swoich poczynaniach zachowywali więcej dynamiki. Szybko wypracowali sobie bezpieczną przewagę i nie oddali jej do zakończenia seta. Początek trzeciej odsłony przebiegał podobnie do tego w pierwszej partii. W środkowej części seta inicjatywę przejęli gospodarze. Bartłomiej Bołądź i spółka dołożyli kilka skutecznych ataków i pewnie zwyciężyli w meczu.

MVP: Andreas Takvam (Ślepsk Malow Suwałki)

22.08 / 15:00 – BAS Białystok – Trefl Gdańsk 2:3 (25:21, 22:25, 25:19, 25:20, 9:15)

Gdańszczanie rozegrali pierwszy sparing w okresie przygotowawczym przed sezonem 2020/2021. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego wystąpili w Suwałkach w okrojonym składzie, korzystając m.in. z usług Kacpra Gonciarza, którego na czas trwania turnieju wypożyczyli ze Ślepska Malow Suwałki. W składzie #GdańskichLwów znalazł się również Wojciech Grzyb, który niedawno zdecydował się zakończyć profesjonalną karierę. W pierwszym secie meczu z BAS-em Białystok, beniaminkiem Tauron 1. Ligi, goście z Gdańska mieli problemy ze spójnością gry. Białostoczanie ryzykowali w polu serwisowym, nie zwalniali ręki w ataku i szybko odskoczyli rywalom. Trefl systematycznie odrabiał straty i doprowadził nawet do remisu, ale nie wystarczyło to na dobrze dysponowanych podopiecznych trenera Marka Antoniuka. BAS, głównie za sprawą Kacpra Wnuka i Jakuba Abramowicza, zwyciężył w pierwszym secie do 21. W drugiej partii nastąpiło przebudzenie gdańszczan. Ciężar gry wzięli na siebie doświadczeni zawodnicy #GdańskichLwów i pewnie zwyciężyli, oddając rywalom 22 punkty. Trzeci set ponownie należał do białostoczan, którzy powrócili do gry z początku spotkania. Podopieczni trenera Winiarskiego nie wystrzegali się prostych błędów, przez co tracili kolejne punkty. BAS zwyciężył w trzeciej partii do 19 i ponownie wyszedł na prowadzenie. Trefl Gdańsk nie zamierzał złożyć broni i w czwartej odsłonie pokazał, że w borykającym się z problemami zespole drzemie duży potencjał. W szeregach gdańszczan pojawiło się dużo spokoju w grze, co pozwoliło zwyciężyć do 20 i doprowadzić do tie-break’a. Decydujący set już od pierwszych piłek ułożył się po myśli gości z Gdańska, którzy wypracowali sobie bezpieczną przewagę, której nie oddali do końca rywalizacji. Trefl zwyciężył w piątym secie do 9 i mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

MVP: Kacper Gonciarz (Ślepsk Malow Suwałki / Trefl Gdańsk)

22.08 / 17:30 – Cerrad Enea Czarni Radom – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 0:3 (27:29, 23:25, 22:25)

Goście z Radomia przystąpili do meczu z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa bardzo zmotywowani po piątkowej (21.08) porażce ze Ślepskiem Malow Suwałki. Wojskowi czuli się na parkiecie bardzo pewnie i systematycznie odskakiwali rywalom z Warszawy. Dobrze w ataku drużyny z Radomia spisywali się Dawid Konarski Lucas Loh. Nie wystarczyło to jednak na dobrze dysponowanych podopiecznych trenera Andrei Anastasiego, którzy po krótkim przestoju wrócili do dobrej gry. Świetnie w ataku spisywał się Jan Fornal i to głównie za jego sprawą VERVA zwyciężyła w pierwszym secie. Druga odsłona rywalizacji przyniosła szybkie prowadzenie gości z Warszawy, którzy punktowali drużynę z Radomia. Warszawianie szybko roztrwonili jednak zbudowaną przewagę, bowiem w ich poczynania wdarł się chaos, co skutecznie wykorzystywali siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom. W połowie drugiego seta obraz gry ponownie odwrócił się, dzięki czemu VERVA powróciła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca partii. W trzeciej części rywalizacji w zespole z Warszawy pojawili się Michał Kozłowski i Jakub Kowalczyk, którzy wnieśli dużo świeżości. Początkowa gra obu zespołów była bardzo wyrównana, ale z biegiem czasu doświadczeni siatkarze VERVY postawili kropkę nad „i” i odnieśli zwycięstwo.

MVP: Jan Fornal (VERVA Warszawa ORLEN Paliwa)

22.08 / 20:00 – Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (37:35, 25:20, 11:25, 25:19)

uż pierwsze akcje pokazały, że mecz może być bardzo zacięty. Po wyrównanym początku pierwszej partii 4:4, 7:6, po kolejnych punktowych akcjach na prowadzenie wyszli zawodnicy z Suwałk 11:9. Podopieczni Andrzeja Kowala świetnie bronili mocne ataki olsztynian, a w kontrataku byli nieomylni i ich przewaga wzrastała 15:11, 17:14. Olsztynianiom zajęło trochę czasu, aby wrócić do dobrej gry. Tym impulsem było wzmocnienie zagrywki, którą utrudniali przyjęcie po stronie Ślepska i w końcówce seta doprowadzili do remisu 23:23. Od tego momentu rozpoczęła się zacięta walka, gdzie żadna z drużyn nie była w stanie rozstrzygnąć partii na swoją korzyść. Dopiero udany blok zawodników Ślepaska Malow Suwałki zakończył seta wynikiem 37:35.

Drugi set lepiej rozpoczęli olsztynianie 5:2. W ich zespole dobrze funkcjonowała zagrywka, a to przekładało się na skuteczną grę w obronie, zwłaszcza w bloku 8:5. Siatkarze z Suwałk po chwili niemocy wrócili do gry, jaką prezentowali w pierwszym secie. Lepiej zagrali w przyjęciu, a Josua Tuaniga rozdawał piłki wszystkim skrzydłowym. Szybko doprowadzili do remisu 9:9, a później z każdą akcją zwiększali przewagę nad rywalami. Olsztynianie nie byli już tak skuteczni ani w przyjęciu, ani w ataku. Z kolei po stronie Suwałk świetnie w obronie spisywał się Mateusz Czunkiewicz, a  to napędzało jego drużynę do kolejnych udanych akcji. W końcówce seta zawodnicy Andrzeja Kowala prowadzili czterema oczkami 23:19, ostatecznie zwyciężając 25:20.

W trzeciej partii olsztynianie poprawili grę i szybko wyszli na prowadzenie 5:2. Zespół z Suwałk z kolei zaczął popełniać proste, niewymuszone błędy i przewaga ich rywali rosła 9:4, 12:6. W kolejnych akcjach podopieczni Daniela Castellaniego całkowicie przejęli kontrolę na boisku i każdą akcję zamieniali na punkt. Zawodnikiem, który dał sygnał olsztyńskiej drużynie do walki był Remigiusz Kapica. Pod koniec seta on i jego koledzy mieli aż dwanaście punktów przewagi nad Suwałkami 22:10. Skuteczny blok olsztynian zakończył partię 25:11.

Czwarta partia była wyrównana tylko do stanu 8:8. Trzy kolejne punkty zdobyli podopieczni Andrzeja Kowala i tę przewagę powiększali. W połowie seta, kiedy w polu zagrywki pojawił się Bartłomiej Bołądź, Ślepsk Malow Suwałki miał już pięć punktów przewagi 16:11. Osztynianie nie przypominali zespołu z poprzedniego seta – tym razem to oni byli cieniem dla świetnie spisujących się zawodników z Suwałk 20:13. W końcówce wprawdzie odrobili kilka punktów i zmniejszyli dystans do rywali 23:18, jednak ostatnie słowo należało do zawodników Andrzeja Kowala, którzy wygrali 25:19.

MVP: Jakub Rohnka (Ślepsk Malow Suwałki)

23.08 / 17:30 – Indykpol AZS Olsztyn Trefl Gdańsk  3:1 (25:19, 25:12, 21:25, 25:22)

W pierwszej partii żadna drużyna nie mogła uzyskać przewagi większej niż jeden punkt, choć częściej na tablicy wyników pojawiał się remis 8:8, 11:11. Dopiero w kolejnych akcjach gra gdańszczan się posypała. Zaczęli popełniać niewymuszone błędy, a to skrzętnie wykorzystywali olsztynianie i w kolejnych akcjach odskoczyli rywalom 16:11, 20:14. W końcówce seta podopieczni Michała Winiarskiego poderwali się do walki i odrobili kilka punktów 24:18, jednak ostatnie zdanie należało do Indykpolu AZS Olsztyn, który wygrał partię 25:19.

Druga odsłona to totalna dominacja zespołu z Olsztyna. Już po pierwszych akcjach wypracowali sobie bezpieczną przewagę ośmiu punktów 13:5 i konsekwentnie jej pilnowali 15:8. Przy kąśliwej zagrywce Mateusza Poręby przewaga olsztynian wzrosła aż do dwunastu oczek 20:8. Tej przewagi gdańszczanie już nie odrobili. Partię wysokim zwycięstwem zakończyli siatkarze Indykoplu AZS Olsztyn 25:12.

Do trzeciego seta gdańszczanie przystąpili bardzo zmotywowani. Po chwilowej walce punkt za punkt 6:6, 10:10, podopieczni Michała Winiarskiego zaczęli grać skuteczniej w ataku i bloku. W efekcie w połowie seta prowadzili czterema punktami 16:12. Ta niewielka przewaga dała im więcej wiary w swoje możliwosci, w kolejnych akcjach prezentowali się coraz lepiej. Bartłomiej Lipiński każdą otrzymaną piłkę zamieniał na punkt, a jego koledzy dalej nękali rywali trudną w odbiorze zagrywką i stawiali punktowy blok. Olsztynianie próbowali zniwelować straty, jednak nie byli w stanie dogonić rywali. Partię wygrali zawodnicy Trefla Gdańsk 25:21.

Czwarta partia była najbardziej wyrównaną w całym spotkaniu. Od samego początku obie drużyny walczyły o każdą piłkę, choć to olsztynianie byli o jedno oczko lepsi od rywali 9:8, 14:13. Oba zespoły dobre akcje przeplatały słabszymi, popełniały dużo błędów w polu zagrywki, ale i tak kibice mogli zobaczyć ciekawe akcje po obu stronach siatki 20:20. Dopiero w końcówce więcej spokoju zachowali zawodnicy Daniella Castellaniego, odskakując na trzy punkty 24:21 i to oni wygrali partię 25:22.

MVP: Robbert Andringa (Indykpol AZS Olsztyn)

23.08 / 20:00 – Ślepsk Malow Suwałki – Verva Warszawa Orlen Paliwa 1:3 (21:25, 23:25, 25:22, 23:25)

Ostatnie spotkanie XI Memoriału Józefa Gajewskiego lepiej rozpoczęli siatkarze VERVY Warszawa ORLEN Paliwa 8:6. Podopieczni Andrzeja Kowala nie odpuszczali i szybko doprowadzili do remisu 13:13. Przez dłuższy czas trwała walka punkt za punkt i dopiero w końcówce seta przy zagrywce Michała Superlaka warszawianie odskoczyli rywalom na pięć punktów 23:17. Tej przewagi zawodnicy Ślepska Malow Suwałki już nie odrobili. Ostatni punkt seta zdobył Michał Superlak 25:21.

Druga partia również była wyrównana, gdzie raz warszawianie mieli przewagę 9:7, raz zawodnicy z Suwałk 11:10. Udany atak Michała Superlaka i blok warszawskiej drużyny dał podopiecznym Andrei Anastasiego dwupunktową przewagę 14:12, której jednak długo nie utrzymali. W połowie seta w polu zagrywki stanął Andreas Takvam i Ślepsk Malow nie tylko odrobił straty, ale i wyszedł na prowadznie 17:15. Zawodnicy ze stolicy musieli walczyć o wygranie seta, a bohaterem tego fragmentu seta był niezawodny w ataku Michał Superlak i VERVA odzyskała prowadzenie 24:21. W końcówce Bartłomiej Bołądź odrobił dwa punkty straty, jednak ostatecznie to warszawianie cieszyli się ze zwycięstwa 25:23.

W trzeciej partii ponownie oba zespoły walczyły punkt za punkt 5:5. Jednak tym razem to podopieczni Andrzeja Kowala byli skuteczniejsi na siatce i szybko przejęli kontrolę na boisku 12:8. Świetnie grał Bartłomiej Bołądź, do którego Joshua Tuaniga posyłał większość piłek i przewaga gospodarzy turnieju powiększała się z każdą akcją 16:11. Warszawianie robili co mogli, aby zniwelować straty, ale pojedyncze punktowe akcje to było za mało w tym secie na dobrze grających zawodników z Suwałk, którzy wygrali partię 25:22.

Czwartego seta lepiej rozpoczął Ślepsk Malow Suwałki, który zdobył trzy punkty przewagi nad VERVĄ Warszawa 9:6. Podopieczni Andrei Asanstasiego szybko odrobili straty 9:9 i w kolejnych minutach była walka punkt za punkt. Obie drużyny miały problemy z przyjęciem, ale mimo wszystko potrafiły zamienić akcje na punkty. Taki obraz gry trwał do stanu 21:21. W końcowych minutach meczu warszawianie wygrali trzy akcje 24:21. Podopieczni Andrzeja Kowala zdołali obronić dwie piłki meczowe, jednak nie udało im się zatrzymać blokiem Jana Króla, który udanym atakiem zakończył seta 25:23.

MVP: Damian Wojtaszek (VERVA Warszawa ORLEN Paliwa)

Wyniki turnieju:
21.08 / 20:00 – Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:22, 25:18, 25:21)
22.08 / 15:00 – BAS Białystok – Trefl Gdańsk 2:3 (25:21, 22:25, 25:19, 25:20, 9:15)
22.08 / 17:30 – Cerrad Enea Czarni RadomVERVA Warszawa ORLEN Paliwa 0:3 (27:29, 23:25, 22:25)
22.08 / 20:00 – Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (37:35, 25:20, 11:25, 25:19)
23.08 / 17:30 – Indykpol AZS Olsztyn Trefl Gdańsk  3:1 (25:19, 25:12, 21:25, 25:22)
23.08 / 20:00 – Ślepsk Malow Suwałki – Verva Warszawa Orlen Paliwa 1:3 (21:25, 23:25, 25:22, 23:25)

(za polsatsport.pl / edycja: Biuro Prasowe Ślepsk Malow Suwałki)


Poprzednie edycje turnieju:

I Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. Trefl Gdańsk
2. Pekpol Ostrołęka
3. Jadar Sport Radom
4. MKS Ślepsk Suwałki

II Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. Pekpol Ostrołęka
2. Siatkarz Wieluń
3. Rajbud Meprozet GTPS Gorzów Wielkopolski
4. MKS Ślepsk Suwałki

III Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. LOTOS Trefl Gdańsk
2. MKS Ślepsk Suwałki
3. Energa Pekpol Ostrołęka
4. Indykpol AZS Olsztyn

IV Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. AZS Politechnika Warszawa
2. Lotos Trefl Gdańsk
3. MKS Ślepsk Suwałki
4. Energa Pekpol Ostrołęka

V Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. Camper Wyszków
2. MKS Ślepsk Suwałki
3. 4You AZS Politechnika Warszawska
4. Energa Pekpol Ostrołęka

VI Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. MKS Ślepsk Suwałki
2. Lotos Trefl Gdańsk
3. Barkom Kazany Lwów
4. AZS Politechnika Warszawa

VII Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. KPS Siedlce
2. MKS Ślepsk Suwałki
3. Biolars Jelgava

VIII Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. MKS Ślepsk Suwałki
2. MKS Będzin
3. DAFI Społem Kielce
4. Vinnytsia Volleyball Club

IX Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. Trefl Gdańsk
2. Chemik Bydgoszcz
3. Indykpol AZS Olsztyn
4. MKS Ślepsk Suwałki

X Memoriał Józefa Gajewskiego:

1. MKS Ślepsk Malow Suwałki
2. Onico Warszawa
3. Indykpol AZS Olsztyn
4. Trefl Gdańsk