Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

W I LO zagrali dla Paulinki, w II LO wspierali chorych z zespołem Downa

22 mar 2018 | 00:00

Z udziałem siatkarzy Ślepska Suwałki w I LO rozegrano charytatywny mecz piłki siatkowej na rzecz Pauliny Prokopowicz, 8 letniej dziewczynki chorej na wodogłowie i rozszczep kręgosłupa, a w II LO sportowo-rekreacyjną zabawę z okazji 21. Światowego Dnia Zespołu Downa. 

Z udziałem siatkarzy Ślepska Suwałki w I LO rozegrano charytatywny mecz piłki siatkowej na rzecz Pauliny Prokopowicz, 8 letniej dziewczynki chorej na wodogłowie i rozszczep kręgosłupa, a w II LO sportowo-rekreacyjną zabawę z okazji 21. Światowego Dnia Zespołu Downa. 

 

W meczu siatkówki na parkiecie I LO partnerami siatkarzy Jana Lesiuka i Łukasza Szarka byli uczniowie klas I i II liceum. Mecz zakończył się remisem1:1. Pierwszego seta 25:23 wygrała drużyna Jana Lesiuka, w której wystąpili także uczniowie klas drugich: Agnieszka Kamińska, Kamila Harasimowicz, Marta Wiszowata, Weronika Karłowicz, Katarzyna Dębowska, Mateusz Izbicki i Mateusz Wasilewski. Drugi set to popis ekipy, której kapitanem był Łukasz Szarek wspierany przez  Ewę Jarzembowicz, Izabelę Stefanowską, Nikolę Zackiewicz, Bartosza Nowialisa i Patryka Kawko (uczniowie klas pierwszych) pokonała rywali wyraźnie, bo aż 25:15. . Mecz i zbiórkę pieniędzy na leczenie Paulinki zorganizował Samorząd Uczniowski im. M. Konopnickiej w Suwałkach

 

– To fajny przerywnik w treningowej monotonii, a jest nam tym bardziej miło, ze obok promocji naszego klubu i dyscypliny sportu, którą uprawiamy, mogliśmy wesprzeć akcję charytatywną zorganizowaną w Dniu Wiosny przez uczniowski samorząd. Fajna atmosfera na trybunach i zupełnie dobry poziom sportowy siatkarek i siatka z  gospodarzy turnieju pozwalają z optymizmem spojrzeć w przyszłość suwalskiej siatkówki – mówili siatkarze Ślepska.

 

Natomiast w grach i zabawach sportowych zorganizowanych w II LO przez samorząd uczniowski oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Suwałkach z chorymi na zespół Downa dziećmi udział wzięli zawodnicy Ślepska Adrian Hunek (kapitan drużyny), Cezary Sapiński i II trener I-ligowej drużyny Ślepska Mateusz Kuśmierz.

 

Odpowiedzią na zaangażowanie sportowców, nauczycieli, uczniów i rodziców chorych dzieci  na hasło tegorocznego 21. Światowego Dznia Zespołu Downa: „Co wnoszę w moją społeczność” był uśmiech na ustach i łzy radości w oczach chorych dzieci, ich rodziców, opiekunów, młodzieży oraz suwalczan, którzy obserwowali zmagania sportowe w na placu Marii Konopnickiej i kolorowy, uśmiechnięty korowód maszerujący ulicami Suwałk i zabawę w hali sportowej II LO.

 

Światowy Dzień Zespołu Downa ustanowiono w roku 2005 z inicjatywy  Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, a od 2012 roku obchodzony jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu.