Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

W Radomiu na remis

29 wrz 2019 | 00:00

Siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki rozegrali w sobotę (28.09) pierwszy z dwóch sparingów z Cerradem Enea Czarnymi Radom, piątą drużyną PlusLigi w sezonie 2018/2019.

Siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki rozegrali w sobotę (28.09) pierwszy z dwóch sparingów z Cerradem Enea Czarnymi Radom, piątą drużyną PlusLigi w sezonie 2018/2019.

Sobotni mecz zakończył się remisem 2:2 (27:25, 25:18, 18:25, 24:26). Spotkanie rozegrano w formule czterech setów, co dla biało-niebieskich nie jest w ostatnim czasie nowością.

Tuż po zakończeniu sparingu w Radomiu poprosiliśmy o komentarz naszych siatkarzy, którzy z optymizmem patrzą w przyszłość:

Kevin Klinkenberg (przyjmujący)

Z tygodnia na tydzień prezentujemy się coraz lepiej. Mamy bardzo solidne przyjęcie i to pozwala ciekawie kreować grę. Równie dobrze oceniam naszą grę blokiem. Na szczególną uwagę zasługuję atmosfera w zespole, która jest naprawdę pozytywna. Nie mogę doczekać się kolejnych meczów, a przede wszystkim rozpoczęcia sezonu w PlusLidze!

Łukasz Rudzewicz (środkowy)

Pierwszy set to pokaz naszego charakteru – wygraliśmy go w końcówce, na przewagi, po fajnej walce. Bardzo dobrze rozpoczęliśmy drugiego seta, w dużej mierze dzięki mocnym i skutecznym zagrywkom Nicolasa, dzięki czemu udało nam się odskoczyć na kilka punktów i dotrzymać przewagę do końca. W trzeciej partii nastąpiły liczne rotacje na boisku i przyniosły trochę „uproszczoną” grę z naszej strony. Przegraliśmy tę odsłonę stosunkiem 18:25, ale nie złożyliśmy broni. W ostatniej odsłonie radomianie co prawda również zwyciężyli, ale ambitna gra i wola walki ponownie doprowadziły nasz zespół do gry „punkt za punkt”.

Biało-niebiescy rozegrają dziś (29.09) z „Wojskowymi” drugi mecz kontrolny, tym razem w hali przy Zespole Szkół nr 3 w Kobyłce.  Początek o godzinie 16:00.


Cerrad Enea Czarni Radom – MKS Ślepsk Malow Suwałki 2:2 (25:27, 18:25, 25:18, 26:24)

Cerrad Enea Czarni Radom: Ostrowski, Kędzierski, Boruch, Filip, Firszt, Włodarczyk, Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Protopsaltis, Grzechnik, Butryn
MKS Ślepsk Malow Suwałki: Siek, Klinkerberg, Szerszeń, Bołądź, Takvam, Gonciarz, Stańczak (libero) oraz Filipowicz (libero), Skrzypkowski, Rudzewicz, Rohnka

fot. główne: Maja Grabarczyk

#RazemMożemyWięcej