Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Wojciech Winnik i Mateusz Mielnik z wyróżnieniami!

16 lut 2020 | 00:00

W minioną sobotę (15.02) odbyła się XXIV Podlaska Gala Olimpijska, podczas której wręczono wyróźnienia i nagrody za działalność sportową w 2019 roku. Wyróżnienia odebrali m.in. Wojciech Winnik oraz Mateusz Mielnik, przedstawiciele MKS Ślepsk Malow Suwałki. 

W minioną sobotę (15.02) odbyła się XXIV Podlaska Gala Olimpijska, podczas której wręczono wyróźnienia i nagrody za działalność sportową w 2019 roku. Wyróżnienia odebrali m.in. Wojciech Winnik oraz Mateusz Mielnik, przedstawiciele MKS Ślepsk Malow Suwałki. 

Sięgają po medale, biją rekordy, zdobywają puchary, goszczą w najlepszych europejskich ligach – podlascy sportowcy. To im poświęcona była sobotnia (15.02) gala, która odbyła się w Białymstoku. Najlepszym i najpopularniejszym sportowcom regionu w 2019 r. odznaczenia wręczyli m.in.: Artur Kosicki, marszałek województwa oraz Sebastian Łukaszewicz, wojewódzki radny. Na uroczystości obecni byli także wicemarszałek Marek Olbryś oraz Wiesława Burnos, członek zarządu.

– Po raz kolejny spotykamy się na tej sali, tym razem żeby podsumować rok 2019. Wyniki, jakie osiągnęli nasi sportowcy są godne mistrzów olimpijskich. Serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym sportowcom – powitał zebranych Janusz Kochan, Prezes Podlaskiej Rady Olimpijskiej Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl).

Przed ogłoszeniem wyników XXIV Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej wręczono wyróżnienia specjalne – medale okolicznościowe 100 lat PKOl 1919-2019. Symboliczny krążek z rąk Jerzego Wenderlicha, Przewodniczącego Komisji Kultury i Edukacji Olimpijskiej PKOl, odebrał Artur Kosicki, marszałek województwa.

W kategorii najlepszy trener (gry zespołowe) nagrodę odebrał Mateusz Mielnik, który wprowadził suwalczan (po raz pierwszy w historii) do siatkarskiej ekstraklasy. Obecnie jest jednym z asystentów Andrzeja Kowala, bardzo doświadczonego szkoleniowca, który trafił do Suwałk przed sezonem 2019/2020.

Pamiątkową statuetkę za całokształt dorobku sportowego z rąk Czesława Renkiewicza, Prezydenta Miasta Suwałk, odebrał kończący sportową karierę Wojciech Winnik. Leworęczny, fantastyczny atakujący inteligencję z boiska przeniósł do działania poza nim i w ostatnich latach łączył grę w zespole z funkcją prezesa Ślepska Suwałki. Dziś skupia się na zarządzaniu klubem, który występuje w siatkarskiej ekstraklasie pod nową nazwą – MKS Ślepsk Malow Suwałki.

Muzyczną gwiazdą wieczoru były Czerwone Gitary.

Gratulujemy!

Źródło i pełna relacja z uroczystości na: https://www.wrotapodlasia.pl/
Foto: Mateusz Duchnowski / UMWP