Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Wojciech Winnik z tytułem Suwalczanina Roku 2018

19 paź 2019 | 00:00

Wojciech Winnik, prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki, został Suwalczaninem Roku 2018!

Wojciech Winnik, prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki, został Suwalczaninem Roku 2018!

Tytuł przyznało Radio 5, które od lat organizuje plebiscyt, aby wybrać i wyróżnić osoby szczególnie zaangażowane w rozwój miasta i regionu. Wszystko w piątkowy wieczór, podczas charytatywnego balu „Wieża Serc” w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Bal zorganizowała założona przez Radio 5 Fundacja Wieża, a dochód z balu trafi na pomoc uzdolnionym dzieciom. Zwycięzcę plebiscytu, spośród osób zgłoszonych przez słuchaczy Radia 5 osób, wybrała kapituła konkursu na czele z profesorem Andrzejem Strumiłło.

Wojciech Winnik urodził się 5 października 1984 roku w Suwałkach i to właśnie tutaj stawiał swoje pierwsze, siatkarskie kroki. Jako junior reprezentował barwy SUKSS Suwałki, z którym zdobył w 2000 roku brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików. Niespełna 3 lata później trafił do Jokera Piła, z którym awansował do PlusLigi. Kolejnym przystankiem w sportowej karierze był Trefl Gdańsk, z którym najpierw występował w I lidze, uzyskał z klubem pierwszy w historii awans do PlusLigi, a następnie zaliczył sezon w krajowej elicie.

Był wówczas podstawowym atakującym i ulubieńcem gdańskiej publiczności. Tuż po zakończeniu sezonu 2008/2009 przeniósł się do Olsztyna, gdzie kontynuował karierę w barwach AZS Olsztyn. W 2012 roku zdecydował się na powrót do Suwałk, aby spełnić swoje największe marzenie, jakim było wprowadzenie klubu z rodzinnego miasta do PlusLigi. Udało się. MKS Ślepsk Suwałki (obecnie MKS Ślepsk Malow Suwałki) zdobywał kolejne medale Mistrzostw 1. Ligi: brązowy w 2015 roku, srebrny w 2017 roku i upragniony złoty w sezonie 2018/2019, dający awans do elitarnej, najwyższej klasy rozgrywkowej. W kwietniu tego roku, tuż po awansie do PlusLigi, zdecydował się zakończyć siatkarską karierę i skupić się na budowaniu silnego, dobrze ułożonego sportowo i organizacyjnie klubu.

Laureatowi gratulowali tytułu licznie przybyli goście. Między innymi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk i Jarosław Zieliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Po gali finałowej plebiscytu przyszedł czas na charytatywny bal – „Wieża serc” podczas którego odbyły się licytacje przedmiotów przekazanych przez darczyńców: duchownych, artystów, polityków i samorządowców. Podczas tegorocznej gali udało się zebrać około 55 tysięcy złotych, a najwyższą cenę uzyskał obraz profesora Strumiłły. Wylicytował go Bronisław Woźnialis za 17 tysięcy złotych.

Źródło: Radio 5 / https://www.radio5.com.pl