Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Wracamy z Radomia!

30 wrz 2019 | 00:00

Dwudniowa rywalizacja z Cerradem Enea Czarnymi Radom zakończona!

Dwudniowa rywalizacja z Cerradem Enea Czarnymi Radom zakończona!

W pierwszym, sobotnim (28.09) pojedynku padł remis 2:2. Szkoleniowcy obu zespołów zdecydowali się rozegrać cztery partie. Natomiast w niedzielnym (29.09) meczu zwyciężyli siatkarze z Radomia, którzy rostrzygnęli losy spotkania po zaciętym tie-break’u.
Rywalizację w hali sportowej PSP 3 w Kobyłce lepiej rozpoczęła piąta drużyna PlusLigi w sezonie 2018/2019. „Wojskowi” zwyciężyli w pierwszym i drugim secie do 23 punktów. W kolejnych partiach szkoleniowcy dokonali wielu rotacji w składach, co skutkowało zmianą obrazu gry z obu stron. Siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki znacznie poprawili zagrywkę i grę ofensywną, dzięki czemu zwyciężyli w dwóch kolejnych setach i doprowadzili do remisu. W tie-break’u „na przewagi” zwyciężyli gospodarze.

Mateusz Mielnik (asystent trenera):

Za nami kolejne dwa sparingi, w których najbardziej interesowała nas „własna” gra. Wykonywaliśmy konkretnie określone zadania, które związane były z relacją blok-obrona. To właśnie nad tym elementem pracujemy w tym momencie najwięcej. Nasza gra mocno falowała, ale wiąże się to z dużą rotacją składem i etapem przygotowań na którym jesteśmy. Sety, które wygraliśmy pokazały, że mamy naprawdę fajny potencjał, ale były też chwile, w których było sporo błędów. Sporo za nami – sporo przed nami. Myślimy pozytywnie i pracujemy dalej!

Biało-niebiescy wracają zatem do Suwałk, gdzie będą kontynuować przygotowania do debiutanckiego sezonu w PlusLidze. Poniedziałek (30.09) decyzją sztabu szkoleniowego jest dniem wolnym od zajęć.

Jubileuszowy X Memoriał Józefa Gajewskiego odbędzie się natomiast w dniach 4-5 października, w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Na parkiecie spotkają się drużyny siatkarskiej PlusLigi: MKS Ślepsk Malow Suwałki, Onico Warszawa, Indykpol AZS Olsztyn i triumfator dziewiątej edycji turnieju – Trefl Gdańsk. Na wszystkich kibiców, również tych najmłodszych, czeka szereg atrakcji, m.in. konkursy, sportowe przedszkole z dużą zjeżdżalnią, wata cukrowa.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Dołącz do nas:  https://www.facebook.com/events/1474342816030745/


Cerrad Enea Czarni Radom – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (25:23, 25:23, 18:25, 18:25, 17:15)

Cerrad Enea Czarni Radom: Kędzierski, Grzechnik, Ostrowski, Butryn, Protopsaltis, Firszt, Masłowski (libero) oraz Filip, Włodarczyk, Boruch, Ruciak (libero)

MKS Ślepsk Malow Suwałki: Szerszeń, Bołądź, Takvam, Sapiński, Rohnka, Gonciarz, Filipowicz (libero) oraz Siek, Skrzypkowski, Rudzewicz