Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Wszystkich Świętych

1 lis 2022 | 10:57

Obchodzimy dziś (1.11) święto Wszystkich Świętych. To dzień, w którym odwiedzamy groby bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych. Wspominamy również wszystkich tych, którzy przez lata rozwijali Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki.

To między innymi Józef Gajewski, wieloletni Prezydent Miasta Suwałk.Dzięki staraniom Józefa Gajewskiego augustowski Ślepsk zmienił w 2009 roku swoją siedzibę i rozpoczął grę w Suwałkach. Po wielu latach starań i rozwoju struktur organizacyjno-sportowych, klub zdobył Mistrzostwo 1. Ligi Mężczyzn, dzięki czemu zadebiutował w elitarnej PlusLidze.

Dziś (01.11) wspominamy również Jadwigę Olbryś, wiceprezes zarządu Wigry Suwałki S.A., członkini Rady Sportu przy Prezydencie Miasta Suwałk, byłą naczelnik i zastępcę naczelnika Wydziału Oświaty, Wychowania i Sportu Urzędu Miejskiego w Suwałkach. Jadwiga Olbryś została odznaczona Złotym Medalem za wieloletnią służbę. Z uwagi na pamięć o wybitnej postaci lokalnego środowiska sportowego podjęto uchwałę w sprawie nadania Stadionowi Lekkoatletycznemu przy ul. Wojska Polskiego 17 w Suwałkach imienia Jadwigi Olbryś, która ze względu na swoją działalność i niezwykłą osobowość była określana mianem „matki suwalskiego sportu”.

2022

W poniedziałek 24 października zmarł Tomasz Wójtowicz, mistrz świata i mistrz olimpijski. W ogłoszonym przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej plebiscycie na najlepszego siatkarza świata XX wieku znalazł się w finałowej ósemce! W 2002 roku jako pierwszy Polak trafił do International Volleyball Hall of Fame mieszczącej się w amerykańskim Holyoke.

15 stycznia w wieku 91 lat zmarła natomiast Anna Teresa Hofmokl-Radomska. Reprezentantka Polski, mistrzyni kraju w barwach HKS-u i Unii Łódź. Jej mężem był zmarły w 1998 roku reprezentant Polski w piłce siatkowej Marian Radomski.

16 stycznia w wieku 62 lat zmarł Janusz Baum, wieloletni przyjaciel programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Był dyrektorem Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Węgrowie, objętych programem SOS.

W marcu zmarł Andrzej KorpetMiał 93 lata. Był jednym z założycieli MKS Sokoła Mogilno i przez wiele lat związał się z tym klubem w roli trenera-koordynatora.

5 kwietnia w wieku 58 lat zmarł Zbigniew Kułak, trener, sędzia i kwalifikator Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Po długiej i ciężkiej chorobie odszedł w wieku 69 lat Władysław Dubrowskisędzia piłki siatkowej oraz działacz sportowy w strukturach OZPS Koszalin.

Andrzej Brzezinka zmarł 14 maja 2022 roku, miał 63 lata. Był związany głównie z Radlinem oraz Wodzisławiem Śląskim, wychowawca wielu siatkarskich talentów.

W maju zmarł Jan Leszek Adamski, wieloletni prezes Sokoła Mogilno. Miał 80 lat i jeszcze za życia został legendą siatkówki w Kujawsko-Pomorskim.

Zmarł Michał Cichy, trener siatkarek ŁKS Commercecon. Michał Cichy miał 45 lat. Niemal od zawsze związany był z sekcją siatkarską ŁKS, do którego trafił z Wifamy.

Nie ma już z nami Pawła Zajca, byłego sędziego siatkarskiego. Przez 30 lat był aktywnym arbitrem, który w ciągu swojej kariery sędziował ponad 900 meczów na szczeblu centralnym.

Rodzina Siatkarska ze smutkiem przyjęła informację o śmierci 38-letniej Agnieszki Zyskowskiej – sędzi siatkarskiej. Walczyła do samego końca. Miała serce pełne dobroci, była pomocna, radosna i serdeczna. Zawsze uśmiechnięta, nigdy się nie poddawała. Była walczakiem, naszą ostoją. Zapamiętajcie ją taką. Kochamy Cię Aga!" - przekazała w mediach społecznościowych Paulina Boś, sędzia siatkarska.

Pamiętamy także o Miguelu Angel Falasce, który zmarł nagle w 2019 roku w wyniku zawału serca. Przedwczesna śmierć Falasci mocno poruszyła środowisko siatkarskie w Polsce. Jeden z najlepszych hiszpańskich rozgrywających w historii był w naszym kraju dobrze znany. W PGE Skrze Bełchatów spędził siedem sezonów, w tym trzy jako jej pierwszy szkoleniowiec. W 2007 roku wywalczył z reprezentacją Hiszpanii złoty medal mistrzostw Europy.

Źródło: własne, www.plusliga.pl