Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Wysoka stawka meczu w Lublinie

15 mar 2023 | 10:12

W najbliższą sobotę siatkarze Ślepska Malow Suwałki rozegrają bardzo ważne spotkanie w Lublinie, które może mieć kluczowy wpływ na ewentualny udział zespołu w fazie play-off sezonu 2022/2023 PlusLigi. Biało-niebiescy zmierzą się bowiem z LUK Lublin. Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza, po fatalnym początku tegorocznych rozgrywek, złapali wiatr w żagle i ruszyli w pogoń za najlepszą ósemką ligi.

Lublinianie powrócili jednak do słabszej dyspozycji sprzed kilkunastu tygodni. W ostatnich pięciu kolejkach zawodnicy LUK Lublin przegrali wszystkie swoje spotkania, m.in. z Treflem Gdańsk, Projektem Warszawa, Asseco Resovią Rzeszów, PSG Stalą Nysa i ostatnio, dość niespodziewanie, z Barkomem-Kazhany Lwów. Warto dodać, że zespół z Lwowa nie stracił w bezpośrednim starciu z LUK nawet seta. Lublinianie spadli tym samym na 11. miejsce w tabeli i mają na swoim koncie 34 punkty, tracąc do będących na 9. miejscu biało-niebieskich 4 oczka. Suwalczanie rozegrali jednak jedno spotkanie mniej. To sprawia, że siatkarze Ślepska Malow Suwałki staną w sobotę (18.03) przed szansą na powiększenie lligowego dorobku i zniwelowanie pięciopunktowej straty do PSG Stali Nysa.

Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza muszą jednak zachować czujność i koncentrację, ponieważ po drugiej stronie siatki zobaczymy w akcji zawodników, którzy w pierwszej fazie rundy zasadniczej sezonu 2022/2023 zwyciężyli w Suwałkach po tie-breaku. Najjaśniejszymi punktami LUK Lublin są Wojciech Włodarczyk i Nicolas Szerszeń, którzy zdobyli dotychczas odpowiednio 336 i 332 punkty. Kroku dotrzymuje obu przyjmującym Szymon Romać, atakujący zespołu z Lublina, który ma na swoim koncie 281 oczek. Bardzo ważnym ogniwem żółto-czarnych jest również Dustin Watten, doświadczony, amerykański libero, który plasuje się na 4. miejscu w rankingu najlepiej przyjmujących zawodników PlusLigi z 53,33% przyjęcia. Dodatkowego smaku dodaje rywalizacji obu ekip fakt, że LUK Lublin ma bardzo korzystny bilans bezpośrednich spotkań ze Ślepskiem Malow Suwałki. Lublinianie, w pięciu rozegranych dotąd meczach z suwalczanami, zwyciężali aż czterokrotnie, a wynik w setach to 12:10 na korzyść reprezentantów Lubelszczyzny. 

Biało-niebiescy będą mogli liczyć w Lublinie na gorący doping swoich kibiców. Do stolicy województwa lubelskiego wybierają się członkowie Klubu Kibica MKS Ślepsk Malow Suwałki, którzy zadbają o podgrzanie atmosfery w hali i wsparcie suwalczan w walce o kolejne, ligowe punkty.

Mecz LUK Lublin - Ślepsk Malow Suwałki odbędzie się 18 marca o godzinie 14:45 w Hali Sportowo-Widowiskowej "Globus" w Lublinie.