Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Z szatni rywala #18: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

5 lut 2020 | 00:00

W kolejnym materiale cyklu „Z szatni rywala” przypominamy sylwetkę Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, aktualnego Mistrza Polski oraz zdobywcę Superpucharu Polski 2019.

W kolejnym materiale cyklu „Z szatni rywala” przypominamy sylwetkę Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, aktualnego Mistrza Polski oraz zdobywcę Superpucharu Polski 2019.

Podopieczni trenera Nikoli Grbicia zwyciężyli w meczu 1. rundy fazy zasadniczej 3:1. Spotkanie rozegrano w Kędzierzynie-Koźlu. Mistrzowie Polski musieli uznać wyższość biało-niebieskich w pierwszym secie, ale w kolejnych trzech wrócili do znakomitej gry i głównie za sprawą Łukasza Kaczmarka, atakującego gospodarzy, zwyciężyli za punkty.

Szczegóły pierwszego meczu: https://www.plusliga.pl/games/id/1100608.html

W hali widowiskowo-sportowej „Suwałki Arena” Kaczmarek prawdopodobnie nie zagra. 26-letni zawodnik Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wrócił co prawda do treningów po kontuzji, ale nie jest jeszcze gotowy do gry o ligowe punkty.

W trwającym sezonie PlusLigi siatkarze z Kędzierzyna-Koźla, jak na Mistrza Polski przystało, spisują się rewelacyjnie. 14 wygranych spotkań i tylko 3 przegrane stawiają podopiecznych Nikoli Grbicia w roli faworytów do końcowego triumfu, ale nie obyło się bez niespodzianek. Mistrzowie zanotowali porażki z Vervą Warszawa Orlen Paliwa (2:3), MKS-em Będzin (1:3) i Jastrzębskim Węglem (2:3).

W indywidualnych rankingach siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie brylują, czego dowodem może być dopiero 16. pozycja w rankingu najlepiej punktujących Aleksandra Śliwki, przyjmującego reprezentacji Polski, który zdobył dotychczas 207 punktów. Kolejnym zawodnikiem w zestawieniu jest plasujący się na 20. miejscu Kamil Semeniuk, z dorobkiem 194 punktów. Nieco lepiej wygląda ranking dotyczący gry blokiem. Łukasz Wiśniewski, środkowy ZAKSY, zajmuje 5. miejsce pośród najlepiej blokujących PlusLigi, z wynikiem 35 bloków.

Czy podopiecznym trenera Andrzeja Kowala uda się zrewanżować za wyjazdową porażkę w Kędzierzynie-Koźlu? Tego dowiemy się już za kilka godzin!

Zapraszamy do oglądania widowiska na żywo lub słuchania relacji z meczu!

Transmisja telewizyjna:
– Polsat Sport – 17:30

Transmisja radiowa:
https://www.slepsksuwalki.pl – 17:25

Relacje radiowe:
– Polskie Radio Białystok (98,6 MHz) – 17:30

Ślepsk Malow Suwałki – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

5 lutego 2020, godz. 17:30

Hala Widowiskowo-Sportowa „Suwałki Arena”

Ul. Zarzecze 26, 16-400 Suwałki

Mecz obejrzysz również w naszej oficjalnej strefie kibica:

Piwiarnia Warki, ul. Chłodna 2, 16-400 Suwałki


#RazemMożemyWięcej


fot. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle