Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Z szatni rywala #21: Aluron Virtu CMC Zawiercie

23 lut 2020 | 00:00

W kolejnym materiale cyklu „Z szatni rywala” postaramy się przybliżyć sylwetkę zespołu prowadzonego przez trenera Dominika Kwapisiewicza. Zapraszamy do lektury.

W kolejnym materiale cyklu „Z szatni rywala” postaramy się przybliżyć sylwetkę zespołu prowadzonego przez trenera Dominika Kwapisiewicza. Zapraszamy do lektury.

26 listopada 2019 roku biało-niebiescy zmierzyli się z #JurajskimiRycerzami po raz pierwszy na parkietach PlusLigi (przyp. w sezonie 2016/2017 obie ekipy walczyły o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w finale 1. Ligi Mężczyzn). W pierwszym spotkaniu górą okazali się zawiercianie, zwyciężając 3:0. MVP został Alexandre Ferreira, przyjmujący Aluronu Virtu CMC Zawiercie.

Szczegóły pierwszego meczu: https://www.plusliga.pl/games/id/1100669.html

W trwającym sezonie PlusLigi siatkarze z Zawiercia grają „w kratkę”. #JurajscyRycerze mają na swoim koncie 8 zwycięstw i 10 porażek. Po serii przegranych spotkań dokonano wymiany rozgrywających. Do zespołu z Zawiercia dołączył Piotr Lipiński, którego w BKS Viśle Bydgoszcz zastąpił Michal Masny. Chwilę później do dymisji podał się trener Mark Lebedew, którego zastąpił dobrze znany w Suwałkach Dominik Kwapisiewicz. To właśnie on poprowadził zółto-zielonych do zwycięstwa z Jastrzębskim Węglem, po niezwykle emocjonującym tie-break’u. Naładowani pozytywną energią zawiercianie zdają się wracać na odpowiednie tory i będą z pewnością niezwykle groźni.

W indywidualnych rankingach siatkarze Aluronu Virtu CMC Zawiercie nie brylują. Najlepiej punktującym zawodnikiem zawiercian jest Alexandre Ferreira, który zgromadził 212 punktów (20. miejsce). W klasyfikacji najlepiej blokujących PlusLigi na 17. miejscu plasuje się Marcin Kania (28 bloków).

Czy podopiecznym trenera Andrzeja Kowala uda się przełamać rywala i zrewanżować za porażkę w Zawierciu? Tego dowiemy się już za kilka godzin!

Zapraszamy do oglądania widowiska na żywo lub słuchania relacji z meczu!

Transmisja telewizyjna:
– Polsat Sport

Transmisja radiowa (cały mecz):
https://www.slepsksuwalki.pl – początek o 14:35 – mecz skomentuje Daniel Bobrowski

Relacje radiowe:
– Polskie Radio Białystok (98,6 MHz)

Ślepsk Malow Suwałki – Aluron Virtu CMC Zawiercie

23 lutego 2020, godz. 14:45

Hala Widowiskowo-Sportowa „Suwałki Arena, ul. Zarzecze 26, 16-400 Suwałki.

Mecz obejrzysz również w naszej oficjalnej strefie kibica:

Piwiarnia Warki, ul. Chłodna 2, 16-400 Suwałki

#RazemMożemyWięcej


fot. Aluron Virtu CMC Zawiercie / www.plusliga.pl