Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Z szatni rywala #3: Cuprum Lubin

11 paź 2020 | 00:00

Biało-niebiescy wracają na ligowe parkiety po przerwie spowodowanej zakażeniami koronawirusem! W meczu 6. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki zagrają z Cuprumem Lubin. W kolejnym wydaniu cyklu „Z szatni rywala” w sezonie 2020/2021 przyglądamy się drużynie z Lubina, w której doszło przed rozpoczęciem rozgrywek do wielu zmian w składzie.

Biało-niebiescy wracają na ligowe parkiety po przerwie spowodowanej zakażeniami koronawirusem! W meczu 6. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki zagrają z Cuprumem Lubin. W kolejnym wydaniu cyklu „Z szatni rywala” w sezonie 2020/2021 przyglądamy się drużynie z Lubina, w której doszło przed rozpoczęciem rozgrywek do wielu zmian w składzie.

Jakub Ziobrowski, Bartłomiej Lipiński, Jędrzej Gruszczyński czy Damian Domagała – lista zawodników, którzy odeszli z Cuprum jest długa i bardzo znacząca pod kątem sportowym. Jedynym z nielicznych zawodników, którzy zostali w Lubinie, jest portugalski rozgrywający Miguel Tavares Rodrigues. To właśnie ten zawodnik będzie w dużej mierze odpowiedzialny za rytm gry lubinian. Ważną postacią w drużynie trenera Marcelo Fronckowiaka są także Ronald Jimenez Zamora i doświadczony Nikolay Penchev.

Co prawda zespół z Lubina nie odniósł jeszcze zwycięstwa w tegorocznej edycji PlusLigi, ale będzie z pewnością bardzo groźnym rywalem. Próbkę swoich możliwości „Miedziowi” pokazali m.in. w meczu z Vervą Warszawa ORLEN Paliwa, który przegrali dopiero w tie-break’u.  Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przekonali się o sile Cuprum w sezonie 2019/2020, z którym dwukrotnie przegrali. Co ciekawe, w ekipie z Dolnego Śląska występował wtedy Mateusz Sacharewicz, środkowy biało-niebieskich.

Tak prezentuje się kadra Cuprum Lubin w sezonie 2020/2021

Rozgrywający: Miguel Tavares Rodrigues (Portugalia), Mariusz Magnuszewski,
Atakujący: Ronald Jimenez Zamora (Kolumbia), Adam Lorenc
Środkowi: Dawid Gunia, Paweł Pietraszko, Przemysław Smoliński, Bartłomiej Zawalski,
Przyjmujący: Daniel Muniz de Oliveira (Brazylia), Wojciech Ferens, Szymon Jakubiszak, Kamil Maruszczyk, Nikolay Penchev (Bułgaria)
Libero: Bartosz Makoś, Kamil Szymura

Transfery:

+ Dawid Gunia (MKS Będzin), Szymon Jakubiszak (Trefl Gdańsk), Adam Lorenc (Krispol Września), Wojciech Ferens (Aluron CMC Zawiercie), Mariusz Magnuszewski (MCKiS Jaworzno), Daniel Muniz de Oliveira (Apan Blumenau, Brazylia), Paweł Pietraszko (Indykpol AZS Olsztyn), Kamil Szymura (Visła Bydgoszcz), Ronald Jimenez Zamora (Tourcoing Lille, Francja)

– Filip Biegun (UKS Mickiewicz Kluczbork), Damian Domagała (Asseco Resovia Rzeszów), Robinson Dvoranen (Sporting Lizbona, Portugalia), Maciej Gorzkiewicz (koniec kariery), Jędrzej Gruszczyński (Indykpol AZS Olsztyn), Bartłomiej Lipiński (Trefl Gdańsk), Maxim Marozau (szuka klubu), Mateusz Sacharewicz (Ślepsk Malow Suwałki), Jakub Ziobrowski (VERVA Warszawa ORLEN Paliwa)

Czy biało-niebiescy zdołają przełamać podopiecznych trenera Marcelo Fronckowiaka? Tego dowiemy się już dziś (11.10) wieczorem! Zapraszamy wszystkich kibiców do śledzenia transmisji telewizyjnej i radiowej.

fot. Cuprum Lubin / www.plusliga.pl


6. kolejka PlusLigi: Cuprum Lubin – Ślepsk Malow Suwałki

11 października, godz. 17:30

Hala Widowisko-Sportowa RCS, ul. Odrodzenia 28 B, 59-300 Lubin

Transmisja telewizyjna:
– Polsat Sport Extra

Transmisja radiowa (cały mecz):
Strona internetowa Ślepska Malow Suwałki

Relacje radiowe:
– Polskie Radio Białystok (98,6 MHz)

Mecz obejrzysz również w naszej oficjalnej strefie kibica:

Piwiarnia Warki, ul. Chłodna 2, 16-400 Suwałki

___

ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego. #RazemMozemyWięcej