Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Z szatni rywala #4: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

31 paź 2020 | 00:00

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym wydaniem cyklu „Z szatni rywala”, w którym przedstawiamy sylwetkę Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, aktualnego lidera PlusLigi (stan na 31.10.2020).

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym wydaniem cyklu „Z szatni rywala”, w którym przedstawiamy sylwetkę Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, aktualnego lidera PlusLigi (stan na 31.10.2020).

Grupa Azoty ZAKSA jest ostatnim mistrzem Polski – wygrała ligę w sezonie 2018/2019 – a gdy w poprzednim sezonie pandemia koronawirusa zatrzymała, a nastepnie odwołała sezon, była na pierwszym miejscu w tabeli. W osatatnich pięciu sezonach kędzierzynianie trzykrotnie zdobywali mistrzostwo Polski, więc ich plany na ten sezon nie mogą być inne.

Dla prezesa Sebastiana Świderskiego i kibiców drużyny z Kędzierzyna-Koźla najważniejsze jest, że zespołu nie opuścił żaden z wiodących zawodników. Owszem, Łukasz Wiśniewski był ważnym graczem, ale po przyjściu Jakuba Kochanowskiego trudno powiedzieć, by ZAKSA na pozycji środkowego była słabsza. Powrót po kontuzji Łukasza Kaczmarka też może dawać drużynie więcej, niż Węgier Arpad Baroti.

Oprócz Kochanowskiego kędzierzynianie zatrudnali graczy raczej z myślą o ławce rezerwowych. Utrzymanie trzonu drużyny – Benjamin Toniutti, Aleksander Śliwka, David Smith, czy Paweł Zatorski – było w tegorocznym okresie transferowym najważniejszą ze spraw do załatwienia. I to się udałol podobnie jak to, że drużynę nadal prowadzi Nikola Grbić.

– Jaki jest nasz najważniejszy cel? Zacząć i skończyć sezon w zdrowiu. To może być największe wyzwanie – mówi prezes klubu Sebastain Świderski.

Wygląda na to, że ta sztuka póki co wychodzi zawodnikom z Kędzierzyna-Koźla niemal idealnie. W siedmiu rozegranych spotkaniach podopieczni trenera Nikoli Grbicia zdobyli komplet punktów i na parkiecie Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena” wystąpią w roli faworyta.

Kadra Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na sezon 2020/2021:


Rozgrywający: Rafał Prokopczuk, Benjamin Toniutti
Atakujący: Filip Grygiel, Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Kluth
Środkowi: Jakub Kochanowski, Krzysztof Rejno, David Smith, Mateusz Zawalski
Przyjmujący: Piotr Łukasik, Kamil Semeniuk, Adrian Staszewski, Aleksander Śliwka
Libero: Korneliusz Banach, Paweł Zatorski

Transfery
(-) : Arpad Baroti (Bursa Belediyesi, Turcja), Sławomir Jungiewicz (szuka klubu), Simone Parodi (Prisma Taranto, Włochy), Przemysław Stępień (Indykpol AZS Olsztyn), Sebastian Warda (Ślepsk Malow Suwałki), Łukasz Wiśniewski (Jastrzębski Węgiel)
(+) : Bartłomiej Kluth (Calzedonia Verona, Włochy), Jakub Kochanowski (PGE Skra Bełchatów), Rafał Prokopczuk (Heitec Volleys Eltmann, Niemcy), Adrian Staszewski (Euphony Asse Lennik, Belgia), Mateusz Zawalski (Krispol Września)

Czy biało-niebiescy zdołają przełamać gości z Kędzierzyna-Koźla? Tego dowiemy się już za niespełna kilka godzin. Zapraszamy wszystkich kibiców do śledzenia transmisji telewizyjnej.

fot. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle / www.plusliga.pl
Źródło: Paweł Hochstim / Edycja: Biuro Prasowe Ślepsk Malow Suwałki


8. kolejka PlusLigi: Ślepsk Malow Suwałki – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

31 października, godz. 14:45, Hala Sportowo-Widowiskowa „Suwałki Arena”

Transmisja telewizyjna:
– Polsat Sport

___

ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego. #RazemMozemyWięcej