Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Zakończyć rundę bez niespodzianki

31 mar 2023 | 09:24

Runda zasadnicza sezonu 2022/2023 PlusLigi była dla BBTS-u Bielsko-Biała wyjątkowo trudna. Zespół z Bielska-Białej, po awansie z Tauron 1. Ligi, zanotował zaledwie 3 zwycięstwa i aż 26 przegranych meczów, czego skutkiem jest 16. miejsce w tabeli i ostateczny spadek z najwyższej klasy rozgrywkowej, bez matematycznych szans na utrzymanie w krajowej elicie. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Dominika Kwapisiewicza muszą jednak zachować czujność i zagrać w Bielsku-Białej z pełną koncentracją.

Podopieczni trenera Serhija Kapelusa mieli w poszczególnych meczach swoje szanse na większą zdobycz punktową, ale ostatecznie ich nie wykorzystali. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej PlusLigi bielszczanie podejmą Ślepsk Malow Suwałki, z którym przegrali w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena" 0:3. W meczu rozegranym w Suwałkach zawodnicy BBTS-u tylko w pierwszym secie nawiązali równorzędną walkę z biało-niebieskimi. W kolejnych dwóch partiach prym wiedli suwalczanie, którzy wyjadą w najbliższą niedzielę (02.04) do Bielska-Białej w roli faworytów.

Mimo dramatycznej sytuacji w tabeli, drużyna BBTS Bielsko-Biała wielokrotnie udowadniała, że może być groźna dla rywali. Choć zespół nie zdołał odnieść większych sukcesów, to jego walka i determinacja na boisku były widoczne podczas każdego meczu. Opuszczenie PlusLigi po sezonie 2022/2023 to jednak ogromne rozczarowanie dla zawodników, sztabu szkoleniowego oraz kibiców. Nie pomagały w tym także liczne zmiany kadrowe, które na przestrzeni całego sezonu nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Mecz z Barkomem-Kazhany Lwów, przegrany przez bielszczan 1:3 przekreślił marzenia włodarzy klubu o pozostaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Teraz przed BBTS-em Bielsko-Biała stoją wyzwania związane z reorganizacją drużyny, budowaniem jej siły oraz opracowywaniem strategii, która pozwoli zawodnikom w przyszłości powrócić do PlusLigi i walczyć o najwyższe cele. Kibice z pewnością będą tęsknić za emocjami związanymi z rozgrywkami na najwyższym poziomie, ale można być pewnym, że ich wsparcie dla drużyny będzie niezachwiane.

Przekonamy się o tym w najbliższy poniedziałek (3.04) w Hali "Pod Dębowcem" w Bielsku-Białej, o godzinie 17:30.

Transmisję meczu BBTS Bielsko-Biała - Ślepsk Malow Suwałki przeprowadzi telewizja Polsat Sport.