Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Zakończyć rundę z uśmiechem

8 gru 2022 | 12:57

Poniedziałkowy (12.12) mecz z BBTS Bielsko-Biała zakończy 1. rundę sezonu 2022/2023 w wykonaniu siatkarzy Ślepska Malow Suwałki. Pomimo wtorkowej (06.12) porażki z Aluronem CMC Wartą Zawiercie biało-niebiescy mogą zaliczyć ją do udanych. Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza cały czas są bowiem w grze o Puchar Polski i zajmują 6. miejsce w ligowej tabeli.

Jednym z warunków udziału w krajowym pucharze jest zwycięstwo w meczu z BBTS-em Bielsko-Biała, który nie potrafi jak dotąd odnaleźć się w PlusLidze. Po awansie z Tauron 1. Ligi zespół z Bielska zwyciężył tylko w jednym meczu i zaliczył aż trzynaście porażek. Drużyna prowadzona przez trenera Sergieja Kapelusa nie pozwoliła sobie na odrobinę oddechu nawet we wczorajszym (07.12) przegranym 0:3 meczu z Barkomem-Kazhany Lwów.

Jasnym punktem drużyny BBTS Bielsko-Biała jest jednak Jake Hanes, który w rankingu najlepiej punktujących zawodników PlusLigi plasuje się na wysokim, 7. miejscu z 207 punktami na koncie. Mierzący 212 cm Amerykanin będzie z pewnością próbował pokrzyżować plany biało-niebieskich.

Mecz 15. kolejki z BBTS Bielsko-Biała odbędzie się 12 grudnia o godzinie 20:30 w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena. 

Bilety dostępne są na stronie: https://bilety.slepsksuwalki.pl