Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Zatrzymać zespół z Lwowa

11 sty 2023 | 11:52

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przygotowują się do bardzo ważnego, pod kątem ligowej tabeli, meczu z Barkomem-Kazhany Lwów, który odbędzie się 14 stycznia o godzinie 20:30 w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena". W pierwszym starciu obu ekip górą byli biało-niebiescy, choć nie obyło się bez problemów. W krakowskiej hali "Suche Stawy" podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza zwyciężyli 3:1, ale od październikowej wygranej minęło sporo czasu, a goście z Lwowa zdążyli nabrać wiatru w żagle.

Zespół prowadzony przez trenera Ugisa Krastinsa zanotował w ostatnich dziesięciu meczach aż 8 porażek i tylko 2 zwycięstwa. Warto jednak wspomnieć, że w trzech meczach (ze wspomnianych dziesięciu) - z Treflem Gdańsk, LUK Lublin i Indykpolem AZS Olsztyn, Barkom-Kazhany Lwów zdobywał cenne punkty, przegrywając dopiero w tie-break'ach. Mocnym bodźcem do dalszej pracy było z pewnością poniedziałkowe (09.10) zwycięstwo Lwowa z GKS-em Katowice, bez straty seta. Podbudowani goście z Lwowa przyjadą więc do Suwałk w dobrych nastrojach. 

Niekwestionowanym liderem Barkomu-Kazhany Lwów jest Vasyl Tupchii, występujący na pozycji atakującego. Tupchii zdobył w 19. meczach PlusLigi aż 329 punktów i zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników sezonu 2022/2023. Kroku dotrzymuje mu Vladyslav Shchurov, środkowy Barkomu, który z 54 punktowymi blokami zajmuje 2. miejsce w rankingu najlepiej blokujących PlusLigi. 

Barkom-Kazhany Lwów, skazywany przed sezonem na siatkarskich forach na pożarcie, plasuje się tymczasem na 13. miejscu w ligowej tabeli, z 18. punktami na koncie i wydaje się, że kwestia utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej będzie w przypadku lwowian tylko formalnością. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zajmują natomiast 11. miejsce i mają nad zespołem z Lwowa 7 punktów przewagi. 

Zapowiada się fantastyczne widowisko, na którym nie może Was zabraknąć!

Bilety na sobotni (14.01) mecz z Barkomem-Kazhany Lwów dostępne są na stronie: https://bilety.slepsksuwalki.pl.