Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Zatrzymać zwycięskie trio

16 mar 2023 | 12:16

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn siatkarskich w Polsce. W swoim składzie ma wielu utytułowanych zawodników, ale w tym artykule skupimy się na jej liderach, którzy w sezonie 2022/2023 prowadzą zespół z Kędzierzyna-Koźla do kolejnych zwycięstw. Mowa o Łukaszu Kaczmarku, Aleksandrze Śliwce i Bartoszu Bednorzu. Dzięki ich ciężkiej pracy i doskonałej współpracy na boisku, ZAKSA może cieszyć się imponującymi wynikami sportowymi.

Łukasz Kaczmarek to atakujący, który w trakcie swojej kariery zdobył wiele prestiżowych tytułów. W barwach Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, zdobył złote medale Mistrzostw Polski, dwukrotnie sięgnął po tytuł mistrzowski Ligi Mistrzów oraz Puchar Polski. Z reprezentacją Polski zdobył również srebrny medal podczas Mistrzostw Europy 2021. Kaczmarek słynie z nieszablonowych ataków oraz skuteczności w ofensywie, dzięki czemu wydaje się być niezastąpionym elementem drużyny. W bieżących rozgrywkach zdobył dotychczas 385 punktów, w tym 27 asów serwisowych i 33 bloki. 

Aleksander Śliwka natomiast jest niezwykle wszechstronnym zawodnikiem, występującym na pozycji przyjmującego. Jego wartość dla "Zaksy" jest nie do przecenienia, a spryt i boiskowa inteligencja Śliwki pozwoliły drużynie zdobyć wiele trofeów zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. 28-letni zawodnik zdobył do tej pory w sezonie 2022/2023 trzy statuetki MVP oraz dopisał do zdobyczy punktowej zespołu 301 oczek.

Bartosz Bednorz, który dołączył do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w trakcie sezonu 2022/2023, to z kolei dobrze znane nazwisko nie tylko w polskim środkowisku siatkówki, ale także w Europie i krajach azjatyckich. Bednorz reprezentował w przeszłości m.in. Shanghai Bright, Zenit Kazań i Leo Shoes Modena. Mierzący 201 cm przyjmujący wzmocnił zespół z Kędzierzyna-Koźla i niemal z marszu stał się jednym z jej liderów. 

Czy podopiecznym trenera Dominika Kwapisiewicza uda się zatrzymać rozpędzony zespół aktualnych mistrzów Polski, dwukrotnych triumfatorów Ligi Mistrzów i świeżo upieczonych złotych medalistów Tauron Pucharu Polski? Dowiemy się 21 marca o godzinie 17:30 w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena"!

Bilety na mecz dostępne są na stronie: https://bilety.slepsksuwalki.pl.