Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Zawodnicy PlusLigi siłą #VNLFinals w Gdańsku!

20 lip 2023 | 11:55

Niemal wszystkie kluby PlusLigi mają w swoich składach na sezon 2023/2024 minimum jednego gracza spośród tych, którzy walczą w turnieju finałowym Ligi Narodów w Gdańsku. W sumie aż 32 graczy z całego świata rywalizuje o medale VNL, a od października będzie się bić o sukcesy w PlusLidze. W czternastce trenera Nikoli Grbicia jest aż jedenastu siatkarskich ambasadorów naszych rodzimych rozgrywek. W tym znakomitym gronie znajduje się także trzech reprezentantów Ślepska Malow Suwałki - Matías Sánchez, Joaquin Gallego i Žiga Štern.

Co ciekawe, aż trzynaście zespołów z PlusLigi ma w finałach Ligi Narodów minimum jednego swojego gracza. Najwięcej – bo po sześciu – mają Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Asseco Resovia Rzeszów (dwa transfery jeszcze nie zostały oficjalnie potwierdzone – przyp. red.), pięciu Jastrzębski Węgiel, trzech Ślepsk Malow Suwałki, po dwóch Aluron CMC Warta Zawiercie, Indykpol AZS Olsztyn i PGE Skra Bełchatów, a po jednym Projekt Warszawa, Cuprum Lubin, Trefl Gdańsk, LUK Lublin, Barkom Każany Lwów i PSG Stal Nysa. W turnieju biorą udział także trenerzy z PlusLigi, Javier Weber w sztabie USA i Marcelo Mendez jako selekcjoner Argentyńczyków.

Warto podkreślić, że większość reprezentantów Polski wybiera grę w PlusLidze, w tej chwili jedenastu spośród czternastki trener Grbicia to siatkarze rodzimych klubów. Jedynie Bartosz Kurek, Wilfredo Leon i Kamil Semeniuk reprezentują barwy zagranicznych klubów. Warto jednak pamiętać, że co najmniej kilkunastu polskich zawodników z PlusLigi pokazało się z dobrej strony w trakcie fazy grupowej Ligi Narodów – m.in. Dawid Dulski, Artur Szalpuk, Jan Firlej, Jakub Szymański, Karol Urbanowicz czy Kamil Szymura.

Pierwsza kolejka sezonu 2023/2024 rozpocznie się 20 października 2023 roku. Już w niej czekają na nas hity, m.in. mecze Asseco Resovii z Projektem Warszawa, Indykpolu AZS Olsztyn z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, PSG Stali Nysa z Jastrzębskim Węglem czy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z PGE Skrą Bełchatów. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zmierzą się natomiast na wyjeździe z Exact Systems Norwidem Częstochowa, beniaminkiem PlusLigi.