Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Znakomita postawa Polaków na Uniwersjadzie!

31 lip 2023 | 11:59

Polscy siatkarze kolekcjonują zwycięstwa w turnieju letniej uniwersjady w Chengdu! W poniedziałek pokonali reprezentację Hongkongu 3:0. Przewaga biało-czerwonych była ogromna, a gracze rywali po sporadycznych udanych atakach cieszyli się, jak po wielkim sukcesie.

W pierwszym secie tylko na początku, po kilku piłkach, można było powiedzieć, że gra była wyrównana. Wystarczyła szybka seria Polaków, a już ich prowadzenie urosło do dziesięciu punktów. Gracze z Hongkongu, o nieporównywalnie wręcz gorszych warunkach fizycznych, nie radzili sobie właściwie w żadnym z elementów. Kolosalną przewagę robiła zagrywka reprezentantów Polski, ale także choćby atak po pozytywnym przyjęciu. Trochę lepiej było w dwóch pozostałych setach, ale można to zrozumieć, bo bez wątpienia trudne jest utrzymanie koncentracji przez całe spotkanie, gdy rywal jest kilka klas gorszy. 

Warto dodać, że w zespole biało-czerwonych wystąpił Mariusz Magnuszewski, reprezentujący do niedawna Ślepsk Malow Suwałki.


fot. Paweł Skraba

"Na pewno utrzymanie koncentracji jest konieczne, ale jak widać dobrze nam to wychodzi. Te ich cieszynki nawet nas mocno motywowały, bo skoro prowadzimy kilkunastoma punktami, a rywal po udanej akcji tak bardzo się cieszy to chyba coś jest nie tak." - mówił środkowy Mateusz Poręba.

"Był może jakiś króciutki moment zachwiania, ale wtedy kapitan Łukasz Kozub zebrał zespół i problem zniknął. Podchodzimy do każdego meczu z szacunkiem do rywala, bo inaczej po prostu nie można. Cieszymy się z tego zwycięstwa, ale normalnie pracujemy dalej, bo już w środę gramy z Koreą Południową." – dodał trener Dariusz Luks.

"Polscy gracze mają na swoim koncie dwa zwycięstwa, bo w pierwszym meczu pokonali wyraźnie Portugalię. – Mamy taką grupę, jaką mamy, ale nie możemy zgubić koncentracji, bo musimy być gotowi, jak przyjdzie mecz, który będzie już o pozostanie w turnieju, czy o medal. Musimy być czujni." – powiedział kapitan polskiej drużyny Łukasz Kozub.

W środę biało-czerwoni zakończą zmagania grupowe. Ich rywalem o godz. 14 polskiego czasu będzie drużyna Korei Południowej. Start biało-czerwonych w 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu wspierają m.in. sponsor główny Akademickiego Związku Sportowego PZU S.A., a także Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. 

Polska - Hongkong 3:0 (25:11, 25:19, 25:14)

Polska: Łukasz Kozub, Damian Kogut, Dawid Woch, Kewin Sasak, Michał Gierżot, Mateusz Poręba, Kamil Szymura (libero) oraz Jakub Czyżowski, Mariusz Magnuszewski, Dawid Dulski, Maciej Krysiak, Jakub Abramowicz.