Sponsorzy główni:
Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki

Znamy podział grup w PreZero Grand Prix PLS!

26 cze 2023 | 07:45

Losowanie grup PreZero Grand Prix PLS Kobiet i Mężczyzn 2023 odbyło się 21 czerwca w Warszawie. To wydarzenie, które ponownie rozbudzi sportowe emocje wśród fanów siatkówki plażowej w Polsce. Nowością jest fakt, że turniej PreZero Grand Prix PLS Mężczyzn, który odbędzie się w dniach 17-20 sierpnia 2023 roku, zostanie rozegrany w Gdańsku. W poprzednich dwóch edycjach wydarzenia zawodnicy PlusLigi rywalizowali na boiskach KS Wanda w Krakowie. 

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki trafili do grupy C, w której powalczą o awans do kolejnej fazy turnieju z Asseco Resovią Rzeszów, Indykpolem AZS Olsztyn i Exact Systems Norwidem Częstochowa.

Pełny podział grup PreZero Grand Prix PLS Mężczyzn

Grupa A

1. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
2. Trefl Gdańsk
3. PGE Skra Bełchatów
4. Cuprum Lubin

Grupa B

1. Jastrzębski Węgiel
2. PSG Stal Nysa
3. LUK Lublin
4. Cerrad Enea Czarni Radom

Grupa C

1. Asseco Resovia Rzeszów
2. Indykpol AZS Olsztyn
3. Ślepsk Malow Suwałki
4. Exact Systems Norwid Częstochowa

Grupa D

1. Aluron CMC Warta Zawiercie
2. Projekt Warszawa
3. GKS Katowice
4. Barkom-Kazhany Lwów

W ubiegłorocznej edycji PreZero Grand Prix PLS Mężczyzn zwyciężyli siatkarze LUK Lublin, którzy pokonali w finale PSG Stal Nysa. Turniejowe podium uzupełnili zawodnicy Cuprum Lubin. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem kilkudniowego wydarzenia, został wówczas Wojciech Włodarczyk, przyjmujący LUK Lublin. Biało-niebiescy zakończyli PreZero Grand Prix PLS Mężczyzn 2022 w Krakowie w ćwierćfinale, przegrywając po tie-breaku z Cuprum Lubin 1:2 (25:22, 22:25, 11:15).